LNK Industries nodod ekspluatācijā piecas piestātnes Ventspils brīvostā

AS “LNK Industries” ekspluatācijā nodod piecas Ventspils brīvostas piestātnes Nr. 19, 20, 21, 22 un 23 Ostas ielas promenādē.

Atjaunošanas darbu ietveros tika veikta piestātņu nesošo metāla konstrukciju renovācija, t. sk. piestātņu sienu grunts necaurlaidības atjaunošana un pārklāšana ar pretkorozijas pārklājumu. Tāpat tika uzstādītas jaunas drošības kāpnes, daļēji nomainītas elektrosadalnes, un likvidēts padziļinājums, kā arī veikts piestātņu dzelzsbetona virsbūves un metāla atvairbrusas remonts. Darbi notika gan krastā, gan zem ūdens ar speciālo aprīkojumu un ūdenslīdēju palīdzību. Atjaunošanas darbus LNK Industries uzsāka pagājušā gada novembra beigās.  

 

“Objektā strādāja ūdenslīdēji, ka arī mobilizētas speciālas iekārtas - hermokameras, ar kuru palīdzību sausā stāvoklī varēja remontēt rievsienas līdz atzīmei mīnus 2 metri,” stāsta akciju sabiedrības “LNK Industries” projektu vadītājs Vadims Bogdanovs.

Atjaunošanas darbus AS “LNK Industries” Ventspils brīvostā veica saskaņā ar atklāto konkursu rezultātiem par piestātņu Nr. 19. līdz 23. būvniecību. Piecu piestātņu atjaunošanas darbi, ko uzņēmumi realizēja Ostas ielas promenādē, tika veikti vairāk nekā 1,1 km garumā.

Objektu būvniecība norisinājās ES Kohēzijas fonda līdzfinansētajā projektā “Ventspils brīvostas infrastruktūras attīstība”, kas tiek īstenots darbības programmas “Infrastruktūra un pakalpojumi papildinājuma aktivitātē Lielo ostu infrastruktūras attīstība Jūras maģistrāļu” ietvaros.

Šie nav vienīgie objekti, ko uzņēmumu grupas LNK Industries uzņēmumi ir realizējuši Ventspils brīvostā. Tā piemēram, pagājušā gadā tika pabeigta Ventspils brīvostas pārvaldes kuģu piestātnes - Ziemas ostas rekonstrukcija un nodota ekspluatācijā Ventspils brīvostas piestātne Nr. 12.

Par AS “LNK Industries”

AS “LNK Industries ietilpst holdingā LNK Group un specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā no A līdz Z. AS “LNK Industries” galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā.