Holdinga LNK Group uzņēmumu grupā LNK Industries ietilpstošie uzņēmumi saņem godalgas konkursā "Latvijas Būvniecības gada balva 2015" un "Gada būvinženieris Latvijā 2015"

LNK Industries uzņēmumu grupā ietilpstošie uzņēmumi AS “LNK Industries” un AS “LATVIJAS TILTI” saņem godalgas konkursā "Latvijas Būvniecības gada balva 2015" un "Gada būvinženieris Latvijā 2015".

Par labāko projektu 2015. gadā nominācijā “Jaunbūve – sabiedriska ēka'' atzīts “Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs”, ģenerāluzņēmējs pilnsabiedrība ”LNK INDSTURIES GROUP”. Šī ir pirmā ēka no topošās LU studentu pilsētiņas Torņkalnā. Jaunajam Dabaszinātņu centram ir neparasta, arhitektoniski atšķirīga fasāde, kādas otras Rīgā nav. Ēkas būvniecība tika uzsākta 2014. gada martā un pabeigta rekordīsā laikā 2015. gada augustā.

Savukārt nominācijā “Jauna inženierbūve” 2. vietu ieguva “Panemunes – Sovetskas apvedceļš ar tiltu pār Nemunas upi Lietuvā”. Būvniecības darbus veica holdinga LNK Group uzņēmumu grupā LNK Industries ietilpstošais uzņēmums akcijas sabiedrība “LATVIJAS TILTI” kopā ar Lietuvas partneri uzņēmumu “Kauno keliai”. Šis ir starpvalstu Lietuvas un Krievijas Federācijas kopprojekts, kura ietvaros tika realizēta jauna ceļa un tilta pār Nemūnu būvniecība uz Lietuvas valsts robežas ar Kaļiņingradas apgabalu Krievijas Federācijā. Projekts tika īstenots piecos posmos laika periodā no 2014. gada aprīļa līdz 2015. gada oktobrim.

Konkursa "Gada būvinženieris Latvijā 2015" galvenajā nominācijā – „Gada projektu vadītājs Latvijā 2015” – 1. vieta piešķirta AS “LNK Industries projektu vadītājam Robertam Trautmanim (Projektu vadītājs objektā “Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs” ). R. Trautmanis būvniecības nozarē darbojas jau vairāk nekā 20 gadus un viņa vadībā gan Latvijā, gan ārvalstīs ekspluatācijā nodoti vairāk nekā 15 objekti, kas ietver gan civilos, gan industriālos objektus. Šī nav pirmā R. Trautmaņa godalga. Konkursā “Gada būvinženieris Latvijā 2012” viņš arī ieguva 1. vietu nominācijā – „Gada projektu vadītājs Latvijā 2012” par beramkravu termināļa „Riga Bulk Terminal” būvniecības darbu vadību.

Konkursam "Latvijas Būvniecības gada balva 2015" tika kvalificēti 95 pieteikumi ēkām, inženierbūvēm un publiskās ārtelpas objektiem, kas nodoti ekspluatācijā 2015.gada laikā visā Latvijā. Konkursam "Latvijas Būvniecības gada balva 2015" iesniegto pieteikumu skaits kontekstā ar citiem būvindustrijas nozares konkursiem ir lielākais pēdējo gadu laikā.

Konkursu misija ir popularizēt labas būvniecības praksi, kas apvienota ar estētisku un harmonisku arhitektūru. Konkursa rezultāti ir precīza ziņa sabiedrībai par to, kādi objekti atbilst konkursa izvirzītajai devīzei - droša, inovatīva un kvalitatīva būvniecība.

Konkursa "Latvijas Būvniecības gada balva 2015" uzvarētāji un labākie 2015. gada būvinženieri - konkursa "Gada būvinženieris Latvijā 2015" uzvarētāji tika paziņoti 10. martā svinīgā ceremonijā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ar valsts institūciju, pašvaldību, būvnozares, ārvalstu tirdzniecības kameru un vēstniecību pārstāvju piedalīšanos.