AS “LNK Industries” New Hanza City teritorijā veiks sūkņu stacijas kompleksa izbūvi

AS “LNK Industries” teritorijā starp Pulkveža Brieža, Hanzas, Skanstes un Sporta ielām, kur nākotnē attīstīsies finanšu darījumu un atpūtas centrs New Hanza City (NHC), realizēs Latvijā līdz šim nebijuša apmēra lietus ūdens savākšanas un akumulēšanas sistēmas – sūkņu stacijas izbūvi.

Būvniecības darbi ietver ēkas pamatu un pārseguma plātnes izbūvi, kā arī sūkņu stacijas kompleksa izbūvi. Šāda apjoma hidrotehniskās būves projekts, ko veiks A/S “LNK Industries”, Latvijā tiks realizēts pirmo reizi. Būvuzraudzību projekta ietvaros nodrošinās SIA Aqua-Brambis.

Lietus ūdens akumulācijas un novadīšanas sistēma ietver sevī augstas ražības sūkņu staciju lietus ūdens savākšanai un to pakāpeniskai novadīšanai pilsētas kanalizācijas sistēmā. Sūkņu stacijas komplekss nodrošinās, ka pat spēcīgākajās lietusgāzēs neveidosies apjomīgas peļķes.

Šobrīd teritorija jau ir sagatavota plānotājiem darbiem, ir izbūvētas piebrauktuves un iekārtoti būvlaukumi, kā arī izveidots būvdarbu teritorijas nožogojums, ir uzsākta materiālu piegāde un tiek veikti darba drošības un aizsardzības pasākumi. Ģenerāluzņēmēja funkcijas veic ABLV grupas uzņēmums — Pillar Contractor, SIA.

HNC infrastruktūras izbūves 1. kārta tika uzsākta 4. jūlijā un darbus ir paredzēts pabeigt 2017. gada pavasarī. Infrastruktūras projekta 1. kārtas kopējās izmaksas plānotas 9,28 miljonu eiro apmērā, tādejādi realizējot vērienīgā finanšu darījumu un atpūtas centra New Hanza City (NHC) projektu.

NHC tiek veidots 24,5 hektāru platībā un tajā bez biroju un dzīvojamām ēkām paredzēta arī viesnīca, pirmsskolas izglītības iestāde, kā arī Laikmetīgās mākslas muzejs un pilsētas dārzs ar plašu apzaļumotu teritoriju rekreācijai NHC teritorijas centrā.

Galerija