LNK Industries atbalsta profesionālās orientācijas kampaņu „Mācies būvniecību”

Pirmo reizi Latvijā tiek realizēta profesionālās orientācijas kampaņa, aicinot jauniešus apgūt ar būvniecību saistītas profesijas. Kampaņas sociālais mērķis ir papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem, popularizējot studiju iespējas augstskolā un koledžās, kā arī, balstoties uz stāstiem par reālu profesionāļu karjeras sasniegumiem izglītības vai prakstiskajā jomā, iedvesmot jauniešus darbam būvniecībā. Kampaņas norises laiks 2016. gada februāris – maijs. Kampaņas idejas autori un organizatori - biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC).

Kampaņas ietvaros ir izdots informatīvi izglītojošs materiāls jauniešiem par būvnieka profesiju “Aizraujoša profesija būvnieks”. Tajā gan jauni, gan pieredzējuši būvniecības jomas profesionāļi – inženieri, projektētāji, būvdarbu vadītāji, kuri piedalījušies lielāko un labāko Latvijas ēku būvniecības procesā, dalās savā pieredzē par praktisko būvdarbu gaitu. Viens no tiem ir AS “LNK Industries” projektu vadītāja asistents Ivars Kājiņš.

“Būvniecību izvēlējos ļoti apzināti, mans tēvs strādāja ceļu būvē, bet vectēvs – tiltu būvē. Izaugu būvnieku dinastijā un interese radās jau bērnībā. Pirms startēt „lielajā” būvniecībā, esmu licis bruģi un veicis citus darbus, ar prieku iepazīstot reālo procesu”, tā par saviem pirmsākumiem būvniecības profesijā stāsta Ivars. Tāpat viņš uzsver, ka ļoti svarīgi ir orientēties daudzveidīgajos būvniecības procesos un tehnoloģijās, jo katrs objekts ir citāds. “Vadītājam jāpiemīt degsmei un interesei, burtiski „jāielien” procesos un jāmāk lasīt rasējumi”, uzsver I. Kājiņš. Nozīmīgākie AS “LNK Industries” projekti, kuru būvniecībā I. Kājiņš ir piedalījies ir Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskais centrs un Riga Bulk Terminal.

Daudzi no bukletā “Aizraujoša profesija būvnieks” pieminētajiem speciālistiem ir saņēmuši godalgas un atzinības. Tā piemēram, Ivars Kājiņš būvniecības nozares ikgadējā konkursā „Gada būvinženieris Latvijā” ir ieguvis 3. vietu nominācijā “Gada jaunais speciālists 2013”.

Bukleta drukātā versija tiks izplatīta Latvijas lielākajās vispārizglītojošās skolās un koledžās. Savukārt elektroniskā versija ir apskatām šeit.

Galerija