PS “LNK Industries Group” būvē gājēju un velosipēdistu tiltu pār šoseju Rīga – Ventspils

Pilnsabiedrība “LNK Industries Group” šogad oktobra beigās Babītes pagasta teritorijā uzsāka gājēju un velosipēdistu tilta būvniecību pār autoceļu A10 Rīga-Ventspils. Pasūtītājs Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts ceļi”, būvprojekta autors - SIA “Projekts 3”.

Jaunais pārvads atradīsies šosejas Rīga – Ventspils 14,8 kilometrā un ir paredzēts gājēju un riteņbraucēju satiksmes nodrošināšanai pāri vairākjoslu autoceļu A10. Satiksmes intensitāte šajā vietā ir sasniegusi 40 000 automašīnu diennaktī un turpina pieaugt. Šis tilts būs trīslaiduma vanšu tērauda kopņu tilts un tā platums sasniegs 3.4 m.

Tilts tiks balstīts uz 18 dzelzsbetona balstiem, kuru pamatā būs 52 urbpāļi. Gājēju tilta vantis tiks veidotas no tērauda stieņiem. Gājēju tiltam apgaismojumu paredzēts uzstādīt margu konstrukcijās. Abās pusēs no gājēju tilta paredzēts izbūvēt arī ietves. Autoceļa sadalošajā joslā tiks izbūvēts 50m augsts žogs uz katru pusi no tilta.

Darbus plānots pabeigt nākamā gada vasarā. 

Pilnsabiedrību LNK Industries Group” ir dibinājuši divi holdinga LNK Group uzņēmumi - AS LNK Industries un AS Latvijas tilti”. Uzņēmuma ir liela līdzšinējā pieredze infrastruktūras objektu, tiltu, ceļa pārvadu būvniecībā un rekonstrukcijā. Nozīmīgākais projekts, kuru PS “LNK Industries Group” nodeva ekspluatācijā šogad, ir  Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskais centrs Torņkalnā.

Galerija