Uz Salu tilta atjaunota satiksme visās sešās braukšanas joslās

Uz rekonstruētā Salu tilta tiek atjaunota transportlīdzekļu satiksme visās sešās braukšanas joslās un tilta pārbūves pirmās kārtas būvdarbi pilnībā tiks pabeigti līdz šā gada beigām.

Par to arī pārliecinājās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, apmeklējot atjaunoto Salu tiltu.

Tilta rekonstrukcija tika uzsākta pagājušā gada vasarā. A/S “LNK Industries” šajā laikā strādāja bez tehniskā pārtraukuma, pilnībā atjaunojot brauktuves segumu Salu tiltam un tiltam pār Mazo Daugavu. Sakārtota lietus ūdens novades sistēma, pilnībā nomainītas tilta margas, izbūvētas deformācijas šuves, uzstādīts LED apgaismojums gan uz tilta, gan gājēju tunelī, tāpat atjaunoti tilta balsti.

Būvniecības darbus A/S “LNK Industries” paveica pirms noteiktā termiņa.

Līdz šā gada beigām vēl tiks veikti būvdarbi gājēju tuneļos, atjaunojot segumu un nomainot norobežojošos ietvju betona blokus. Tāpat tiks izbūvēta nobrauktuve, kura būs paredzēta māmiņām ar bērnu ratiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un velobraucējiem.

Kopējās Salu tilta pirmās kārtas renovācijas izmaksas ir 12,38 miljoni eiro. 

Salu tilts būvēts no 1968. līdz 1976. gadam, un kopš tā laika būtiski remontdarbi tiltam netika veikti. Betona apmetums un seguma virskārta bija nokalpojusi, gājēju tunelim vairs nebija apgaismojuma, arī deformācijas šuves nepildīja savas funkcijas.

Foto: Renārs Koris

Galerija