AS “LNK Industries” uzsāk vēsturiskās ēkas rekonstrukciju Alberta ielā

Rīgas klusajā centrā Alberta ielā, kas tiek uzskatīta par Rīgas jūgendstila apbūves pērli, AS “LNK Industries” uzsāk dzīvojamās ēkas Alberta ielā 5 rekonstrukciju un restaurāciju. Ēku ekspluatācijā plānots nodot 2016. gada decembrī un kopējās rekonstrukcijas izmaksas EUR 4 120 000 (bez pievienotās vērtības nodokļa), projekta pasūtītājs un finansētājs Krievijas Federācijas vēstniecība Latvijā. 

Nams Alberta ielā 5 slejas 22,8 m augstumā, tam ir 6 stāvi un kopējā stāvu platība 2932 m2.     Rekonstrukcijas gaitā tiks veikti vispārējie celtniecības un apdares darbi 3719 m3 apjomā, kas iekļauj gan ēkas fasādes un interjera restaurāciju, gan iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūvi. Dzīvojamās ēkas vienā spārnā pēc rekonstrukcijas atradīsies 30 grezni apartamenti platībā no 50 m2 līdz 90 m2, savukārt otrajā - 2 studio tipa apartamenti.

Rekonstrukcijas rezultātā ēka tiks pieslēgta pilsētas inženierkomunikācijām. Tajā ir paredzēti 3 jauni lifti, kur viens no tiem, lai saglabātu vēsturisko galvenās fasādes plānojumu, atradīsies atsevišķi iekšpagalmā, bet 2 pārējie – sānu korpusos. Tāpat tiek saglabāts nama vēsturiskais plānojums, respektīvi, ieeja apartamentos būs no galvenās kāpņu telpas.

 “Esam gandarīti, ka mūra īres nams, kas celts 1900. gadā un līdz šim ir bijis ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, tostarp ilgu laiku bijis kā bieds daudzu rīdzinieku un pilsētas viesu acīs, piedzīvos savu renesansi. Pirms rekonstrukcijas uzsākšanas detalizēti tika izpētīti iespējamie inženiertehniskie risinājumi, lai veicot rekonstrukciju, ēkas vēsturiskās vērtības sasauktos ar inovatīviem 21. gadsimta risinājumiem,” uzsver AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs.

AS “LNK Industries” jau ir veiksmīga pieredze ēku rekonstrukcijā. Līdz šim redzamākie projekti ir bijuši Rīgas 1. slimnīcas vēsturisko korpusu rekonstrukcija, ēkas ar seno un bagāto vēsturi (rīdziniekiem labāk pazīstams kā kultūras nams “Draudzība” Sarkandaugavā, Tilta ielā 32) rekonstrukcija, kā arī ēkas Elizabetes ielā 21a Elizabetes Park House un citu namu Rīgas centrā rekonstrukcija.

Par AS “LNK Industries”

AS “LNK Industries ietilpst holdingā LNK Group un specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā no A līdz Z. AS “LNK Industries” galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā: www.lnk-industries.lv

Par holdingu LNK Group

Holdings LNK Group dibināts 1988. gadā. Tajā ietilpst 18 uzņēmumi, kas darbojas trīs galvenajos virzienos: būvniecībā un ražošanā (LNK Industries), aviācijas tehnikas aprēķinos, testēšanā un apkopē (LNK Aerospace) un nekustamo īpašumu attīstībā (LNK Properties). Vairāk par holdingu LNK Group: www.lnk.lv

 

Papildu informācija:
Inga Domka
LNK Group sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
Tālrunis: +371 6621 0222
M. tālr.:  +371 2563 9882
E-pasts: inga.domka@lnk.lv