Atklāts LNK Industries būvētais LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs

Pirmdien, 7. septembrī Torņakalnā, klāt esot Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, svinīgi tika atklāta viena no modernākajām augstākās izglītības un zinātnes ēkām Baltijā – Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs.
 
Foto: Izglītības un Zinātnes ministrija

Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā atrodas Bioloģijas, Ķīmijas, Medicīnas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Fizikas un matemātikas fakultātes Optometrijas un redzes zinātņu nodaļa. Ēkā ir izvietots arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un Ķīmiskās fizikas institūts. Pagrabstāvā atrodas sešu Valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas.
Jaunajai ēkai ir septiņi stāvi, kuros izvietotas auditorijas, laboratorijas, darba un semināru telpas, kā arī bibliotēka. Ēkas augšstāvā atrodas zinātniskā siltumnīca, kā arī semināru telpa ar skatu uz Vecrīgu un jaunuzcelto Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku. Uz ēkas jumta nākotnē paredzēts izvietot vēja ģeneratorus un saules kolektorus, dodot iespēju izmantot alternatīvo enerģiju, bet visu ēkas sistēmu darbību vadīs gudrās mājas tehnoloģijas.
LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra būvniecību veica pilnsabiedrība LNK Industries Group, ko LU izraudzīja iepirkumu procedūrā 2013. gadā. Līguma summa ir 21,18 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Ēkas ideju izstrādāja un autoruzraudzību veica arhitektu birojs Sestais Stils.
Celtniecību kādreizējā mazdārziņu teritorijā Rīgā, Jelgavas ielā 1, PS LNK Industries Group uzsāka 2014. gada martā, un jau 2014. gada maija beigās ēkas pamatos tika svinīgi ielikta laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.
 

Galerija

Skatīt visu galeriju