PS “LNK Industries Group” nodod ekspluatācijā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centru Torņkalnā

Pilnsabiedrība “LNK Industries Group” nodod ekspluatācijā Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu centru Torņkalnā. Centrs pirmos studentus uzņems jau šā gada 7. septembrī un būs Baltijā modernākā augstākās izglītības un zinātnes būve.

LU Dabaszinātņu centra pirmās kārtas tehniskā projekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību veica pilnsabiedrībai “LNK Industries Group”, kas tika izraudzīta iepirkuma procedūrā. Līguma summa - 21,18 milj. eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Ēkas celtniecību Rīgā, Jelgavas ielā 1, PS “LNK Industries Group” uzsāka 2014. gada martā, savukārt 2014. gada maija beigās jau tika svinīgi ielikts pamatakmens. Jaunajai ēkai ir septiņi stāvi, kuros izvietotas auditorijas, laboratorijas, darba un semināru telpas un bibliotēka. Ēkas pēdējā stāvā atrodas pētniecības laboratorija un semināru telpa ar skatu uz Vecrīgu un jaunuzcelto Latvijas Nacionālo bibliotēku. Uz ēkas jumta ir izvietoti vēja ģeneratori, dodot iespēju iegūt alternatīvo enerģiju, un ēkā strādā “gudrās mājas” apkalpojošā tehnika.

“Mums kā būvniekiem bija liels gods šo projektu īstenot. Lai ēka tiktu nodota ekspluatācijā plānotajos termiņos, un būtu gatava jau šogad septembrī uzņemt studentus un mācībspēkus, darbs norisinājās ļoti intensīvi. Saspringtais darba laiks mums bija lielākais izaicinājums šajā projektā”, uzsver AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs. 

J. Locovs  turpina ka, “būvlaukumā uz vietas dažbrīd vienlaicīgi darbojās vairāki simti cilvēku. Mums kā būvniekiem šis projekts bija nozīmīgs ne tikai tā sarežģītības, jo ēkā atrodas vairākas modernas laboratorijas, kas aprīkotas ar specifiskām tehnoloģijām, bet arī tā misijas dēļ. Pie LU Dabaszinātņu centra būvniecības mums bija patīkami strādāt, jo mēs būvējām ēku, kas, esmu pārliecināts, motivēs studentus un topošos zinātniekus jauniem un inovatīviem sasniegumiem.” 

Šī ir pirmā ēka no topošās LU studentu pilsētiņas Torņkalnā. Jaunajam Dabaszinātņu centram ir neparasta, arhitektoniski atšķirīga fasāde, kādas otras Rīgā nav. Šeit ir daudz domāts arī par studentu labsajūtu, sākot no dizaina, beidzot ar individuāli izgatavotām ergonomiskām mēbelēm.

Projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) apakšaktivitātes „Augstākās izglītības iestāžu telpu un iekārtu modernizēšana studiju programmu kvalitātes uzlabošanai, tajā skaitā, nodrošinot izglītības programmu apgūšanas iespējas arī personām ar funkcionāliem traucējumiem” projekta „Latvijas Universitātes infrastruktūras modernizācija prioritāro virzienu studiju programmu attīstībai” Nr.2010/0114/3DP/3.1.2.1.1./09/IPIA/VIAA/029 un ERAF apakšaktivitātes „Zinātnes infrastruktūras attīstība” projektu ietvaros.

Dabaszinātņu centrā atrodas Bioloģijas, Ķīmijas, Medicīnas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa. Ēkā ir izvietots arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un Ķīmiskās fizikas institūts. Tāpat šeit ir iekārtotas sešu valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas: Enerģijas un vides resursu ieguves un ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, Farmācijas un biomedicīnas Valsts nozīmes pētniecības centrs, Lauksaimniecības resursu izmantošanas un pārtikas Valsts nozīmes pētniecības centrs, Meža un ūdens resursu Valsts nozīmes pētniecības centrs, Nanostrukturēto un daudzfunkcionālo materiālu, konstrukciju un tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, kā arī Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas Valsts nozīmes pētniecības centrs.

 

Par pilnsabiedrību LNK Industries Group

Pilnsabiedrību LNK Industries Group ir dibinājuši divi holdinga LNK Group uzņēmumi - AS LNK Industries un AS Latvijas tilti. AS LNK Industries specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā. LNK Industries galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā. AS Latvijas tilti ir viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas specializējas tiltu, ceļa pārvadu un tuneļu būvniecībā un rekonstrukcijā, kā arī jūras piestātņu un krasta stiprinājumu rekonstrukcijā un celtniecībā.

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitāte dibināta 1919. gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā. Visas 134 LU īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Papildu informācija:
Inga Domka
LNK Group sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
Tālrunis: +371 6621 0222
M. tālr.: +371 2563 9882
E-pasts: inga.domka@lnk.lv