Holdinga “LNK Group” divizionā LNK Industries ietilpstošie uzņēmumi saņem godalgas konkursā "Latvijas Būvniecības gada balva 2014" un "Gada būvinženieris Latvijā 2014"

Šodien, svinīgā ceremonijā ar valsts institūciju, pašvaldību, būvnozares, ārvalstu tirdzniecības kameru un vēstniecību pārstāvju piedalīšanos paziņoti konkursa "Latvijas Būvniecības gada balva 2014" uzvarētāji un noskaidroti arī labākie 2014. gada būvinženieri - konkursa "Gada būvinženieris Latvijā 2014" uzvarētāji.

Par labāko projektu 2014. gadā nominācijā ''Jauna inženierbūve'' atzīts Beramkravu terminālis ''Riga Bulk Terminal'', ģenerāluzņēmējs holdingā LNK Group ietilpstošais uzņēmums akciju sabiedrība “LNK Industries”. “Riga Bulk Terminal” ir modernākais terminālis Baltijas valstīs, kura ierīkošanai tika izmantoti jaunākie tehnoloģiskie risinājumi, kas ļauj pārkraut astoņu dažādu veidu beramkravas. Riga Bulk Terminal ir unikāls ar inženierrisinājumiem, kādi Latvijā tika izmantoti pirmoreiz. Termināļa būvniecība tika uzsākta 2012. gada jūlijā un pabeigta rekordīsā laikā 2014. gada janvārī. 

 

Savukārt nominācijā “Inženierbūvju rekonstrukcija” 2. vietu ieguva projekts “Ielu rekonstrukcija un estakādes būve Viļņā, Lietuvā”. Tās celtniecības darbos ietilpa gandrīz 16 km inženiertrasu atjaunošana, turklāt vairāk nekā 80 % no tām atrodas zem zemes. Ceļu būvniecības darbus veica holdinga LNK Group divizionā LNK Industries ietilpstošais uzņēmums akciju sabiedrība “LATVIJAS TILTI” kopā ar Lietuvas partneri uzņēmumu “Kauno keliai”. 

LNK Industries divizionā ietilpstošo uzņēmumu realizētie projekti saņēma arī atzinības. Nominācijā “Inženierbūvju rekonstrukcija” atzinību ieguva pilnsabiedrība „LNK INDUSTRIES Group” realizētais projekts “Esošā tilta pār Daugavu renovācija, Jēkabpilī” un nominācijā “Rekonstrukcija” atzinību ieguva projekts Rīgas 1.slimnīcas 8.korpusa rekonstrukcija, ģenerāluzņēmējs PS  “LNK Industries Partnership”.

Konkursa "Gada būvinženieris Latvijā 2014" galvenajā nominācijā – „Gada projektu vadītājs Latvijā 2014” – 1. vieta piešķirta LNK Industries celtniecības un ražošanas uzņēmumu divizionā     ietilpstošais uzņēmums AS “LATVIJAS TILTI” izpilddirektoram, valdes loceklim, speciālistam hidrotehnisko būvdarbu jomā Valērijam Gorjunam. Valērijs Gorjuns ir viens no labākajiem hidrotehniskās būvniecības jomas pazinējiem ar 30 gadu pieredzi. Viņa pārziņā ir AS „LATVIJAS TILTI“ hidrotehnisko būvniecības projektu koordinēšana un pārraudzība. Viņš ir pierādījis, ka  spēj tikt galā ar vērienīgiem būvniecības projektiem, atrisinot visas neparedzētās izmaiņas izmantojot savu bagāto pieredzi un profesionālās zināšanas.  

 Konkursam "Latvijas Būvniecības gada balva 2014" tika kvalificēti 55 pieteikumi ēkām, inženierbūvēm un publiskās ārtelpas objektiem, kas nodoti ekspluatācijā 2014.gada laikā visā Latvijā. Konkursam "Latvijas Būvniecības gada balva  2014" iesniegto pieteikumu skaits kontekstā ar citiem ēkām un būvēm domātiem konkursiem ir lielākais pēdējo gadu laikā. Otrajā kārtā žūrija izvirzīja 40 objektus deviņās nominācijās, no kuriem tika izvirzīti laureāti - pirmo trīs godalgoto vietu ieguvēji.

Konkursu misija ir popularizēt labas būvniecības praksi, kas apvienota ar estētisku un harmonisku arhitektūru. Konkursa rezultāti ir precīza ziņa sabiedrībai par to, kādi objekti atbilst konkursa izvirzītajai devīzei - droša, inovatīva un kvalitatīva būvniecība. 

Galerija