PS “LNK Industries Partnership” uzvar Bērnu slimnīcas konkursā par 23. korpusa rekonstrukciju

Pilnsabiedrība “LNK Industries Partnership” ir uzvarējusi konkursā par VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas” 23. korpusa rekonstrukciju. Paredzētā līguma summa ir EUR 649 021.41 bez pievienotās vērtības nodokļa. Darbu izpildes termiņš – 7 mēneši no būvatļaujas saņemšanas.

Rekonstrukcijas darbus ēkā, kas celta 1900. gadā un vairākkārt ir pārbūvēta un daļa no telpām ir ļoti nolietotas, veiks pilnsabiedrība “LNK Industries Partnership”, kur būvdarbu ietvaros paredz jaunu ventilācijas, kondicionēšanas sistēmu izbūvi, elektroapgādes, ūdensvada, kanalizācijas iekšējo tīklu rekonstrukciju. Interjera risinājumos paredzēts izmantot elementus, kas paredzēti redzes un dzirdes invalīdu vieglākai orientācijai telpā, kā arī piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Telpu apdarē paredzēts pielietot higiēniskus, izturīgus, viegli kopjamus materiālus. Rekonstrukcijas rezultātā ēkas pieejamība būs nodrošināta cilvēkiem ar kustību, redzes vai dzirdes traucējumiem. Iespēju robežās, nemainot 23. korpusa ēkas vēsturisko fasādi, plānots uzlabot ēkas energoefektivitāti un veikt teritorijas labiekārtošanu.

“Šobrīd ēka neatbilst mūsdienu energoefektivitātes prasībām, līdz ar to energoefektivitātes uzlabošanai, esam paredzējuši nomainīt ēkas jumta konstrukciju, siltināt pārsegumu un uzlabot jumta dabisko ventilāciju, nomainīt vecos, savu laiku nokalpojušos logus pret jauniem. Gaitenī paredzēts uzstādīt automātiskās durvis, lai mazinātu caurvēja rašanās iespēju. Atkarībā no paredzamās telpas izmantošanas specifikas dažās no tām paredzēta apsildāmā grīda. Vēl tiks veikta fasādes ķieģeļu mūra tīrīšana un šuvju atjaunošana, izmantojot pēc krāsas un faktūras analogus ķieģeļus,” par rekonstrukcijas laikā paredzētajiem darbiem informē AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs.

PS “LNK Industries Partnership” ir veiksmīga līdzšinējā pieredze medicīnas iestāžu rekonstrukcijas projektu realizācijā, piemēram, Rīgas 1.slimnīcas korpusu rekonstrukcija. 2014. gada rudenī tika nodots ekspluatācijā 8. korpuss - operāciju bloks, 2013. gada oktobrī rekonstruēts 23. korpuss “Šarlotes poliklīnika”, savukārt 2012. gadā – rekonstruēti 1. un 17. korpuss.

AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs uzsver, ka “Rīgas 1. slimnīcas 1. korpusa fasāde, kuru attīrījām no pilsētas putekļu slāņa un īstenojām citus vērienīgus rekonstrukcijas darbus, šobrīd ir kļuvusi par sakoptu pilsētas daļu un mūsdienīgu ārstniecības iestāžu prasībām atbilstošu ēku. Līdz ar to mūsu uzņēmuma uzvara konkursā par VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas” 23. korpusa rekonstrukciju ir tikai likumsakarīga.”

23. korpuss ir piecus slimnīcas atsevišķus korpusus savienojošs gaitenis, kuram piebūvēts neliels dažādu ārstniecības telpu apjoms, kas pašlaik praktiski netiek vairs izmantots. Slimnīcas attīstības koncepcijā gaitenim piekļautajās telpās paredzēts izvietot Rehabilitācijas klīnikas pakalpojumus ambulatorajiem pacientiem. Ēkas ārējais veidols un apjoms tiks saglabāts nemainīgs, visi ieejas mezgli un savienojumi ar citiem korpusiem netiks mainīti. Rekonstrukcijas darbus paredzēts pabeigt līdz 2015.gada septembrim.

Par pilnsabiedrību “LNK Industries Partnership”

PS “LNK Industries Partnership” veido trīs uzņēmumi - AS “LNK Industries”, AS “Latvijas Tilti” un SIA “BCC”.

AS “LNK Industries” specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā no A līdz Z. AS “LNK Industries” galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā. 

AS “LATVIJAS TILTI” ir viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas specializējas tiltu, ceļa pārvadu un tuneļu būvniecībā un rekonstrukcijā, kā arī jūras piestātņu un krasta stiprinājumu rekonstrukcijā un celtniecībā. Vairāk par “AS Latvijas tilti”: www.latvijas-tilti.lv

SIA “Baltic Construction Company (BCC)” ir būvniecības uzņēmums ar plašu projektēšanas un būvniecības darbu veikšanas pieredzi, izpildot gan valsts pašvaldību, gan privātos pasūtījumus un veiksmīgi darbojas Latvijas tirgū.

Papildu informācija:
Inga Domka
LNK Group sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
M. tālr.:+371 2563 9882
E-pasts: inga.domka@lnk.lv