Rūpnīcā TTS izgatavo lielgabarīta metāla konstrukciju būvei Viļņā

Lielgabarīta metāla konstrukcija, kas sastāv no divām plakanām kopnēm ar izmēru 7,5 metri x 25 metri un sver aptuveni 225 tonnas, būvei Viļņā, tika izgatavota TTS (Transporta tehnoloģisko sistēmu) rūpnīcā, Rīgā, Granīta ielā 15. 

Konstrukcija sastāv no divām plakanām kopnēm, kas cietā konstrukcijā savienotas ar dubult-T profila šķērssijām. Katra kopne sver aptuveni 110 tonnas un sastāv no kārbveida sijām, kuras savienotas krustveida mezglos, kas ir metināti no tērauda loksnēm. 

Lai kopni varētu transportēt līdz objektam no Rīgas uz Viļņu, tās konstrukcija tika projektēta no pieciem atsevišķiem elementiem, kas tika izgatavoti TTS rūpnīcā, Rīgā. Viļņā visi konstrukcijas elementi tika savienoti vienā. Konstrukcijas šuves tika metinātas ar pilnu caurkausējumu un noslīpētas. Lai sasniegtu monolīta konstrukcijas gludu virsmu, stinguma ribas tika aizvērtas ar 4 mm dekoratīvām plātnēm. Tādejādi vizuāli izpildot arhitektonisko ieceri.

Iespaidīgās konstrukcijas uzstādīšana tika veikta trijos posmos. Vispirms tika veikta vienas kopnes pacelšana aptuveni 15 metru augstumā un novietošana uz trijām atbalsta betona kolonnām. Pēc tam līdzīgā veidā tika veikta otras kopnes novietošana, uzstādītas šķērssijas, kas savienotas ar kopnēm, metinot. Lai nodrošinātu šādu sarežģītu pacelšanu bija nepieciešams īpašs 40 metru augsts un 750 tonnu celtspējas celtnis.

Konstrukcijas izgatavošana un uzstādīšana tika veikta precīzi saskaņā ar Eiropas Normatīviem pēc EN1090 standarta un EXC3 klases.

TTS (Transportation Technology Systems) ir transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma ražotne, grupas LNK Industries uzņēmums un ietilpst holdingā LNK Group. SIA TTS 2013. gadā palielinājis apgrozījumu par 183,9%, kas ir lielākais kāpums starp metālapstrādes nozares uzņēmumiem Latvijā. Vairāk par uzņēmumu TTS: www.tts.lv