Ar LNK Industries vides objekta „Ieej svētkos!” atklāšanu Rīgā sāksies festivāls Ziemassvētku egļu ceļš

Ceturtdien, 4. decembrī plkst. 17.00 Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā atklās AS „LNK Industries” veidoto un pilsētai dāvināto vides objektu „Ieej svētkos”, kas būs viena no festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” ekspozīcijas Eglēm. Līdz ar šī objekta atklāšanu, jau no 5. decembra, Rīgā būs skatāma festivāla 5 gadu jubilejas vides objektu ekspozīcija, kurā šogad eksponēti ap 80 vides objekti – Egles.

Objekta „Ieeja svētkos” atklāšanas pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Andris Ameriks, AS “LNK Industries” pārstāvis, kā arī SIA “ArkiLED” pārstāvis Deniss Kiseļovs.  

„AS “LNK Industries” Rīgas pilsētai un tās iedzīvotājiem festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” ietvaros dāvina vides objektu “Ieej svētkos!”, kas sastāv no Egles un alejas noformējuma Brīvības bulvārī. Svētku Egle un alejas noformējums kopumā veido vienotu vizuālo tēlu – ansambli kā vides objektu. Svētku Egle konstruktīvi sastāv no četrām daļām, tādējādi simbolizējot četrus gadalaikus. Kopforma veido Egles konusu, savukārt pamats - noslēgtu apli – gada ciklu. Šī Egle skatītājam dod iespēju ne tikai apskatīt to no malas, bet arī ieiet tajā. Simboliski runājot, it kā ieiet svētkos un kļūt par to dalībnieku un veidotāju”, stāsta šī objekta mākslinieks Visvaldis Asaris.

Vides objekta Egles konstrukcija uzstādīta sadarbībā ar AS „Latvijas tilti”.  Tā dekoratīvo un apgaismes tehnisko izpildījumu ir izstrādājis un veic AS “LNK Industries” gaismas sadarbības partneris uzņēmums SIA “ArkiLED”. Svētku Egles apgaismojumā izmantotas 6000 spuldzītes, bet 300 metru garajā alejā – 1 100, kas ražotas tepat Latvijā. Savukārt dekoratīvajā Egles noformējumā zaļumu virtene sasniedz 1 kilometra garumu. Objekts visā savā krāšņumā iemirdzēsies vakarā, priecēdams ikvienu arī ar dinamisku gaismas joslu, kas noteiktā laika periodā mainīs alejas krāsu gammu. Vides objekta galvenā elementa – Egles - tehnisko projektu izstrādāja un metālkonstrukciju izgatavoja „LNK Industries” grupā ietilpstošais uzņēmums SIA “TTS” (Transportation Technology Systems).

Vides objekts “Ieej svētkos!” tika godalgots Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizētajā festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” projektu atlases konkursā.

Papildu informācija:

Inga Domka
LNK Group sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
M. tālr.:+371 2563 9882
E-pasts: inga.domka@lnk.lv

Indra Vilde
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: + 371 6702 6838

M. tālr.: + 371 2670 8034

E-pasts:Indra.Vilde@riga.lv