AS “LATVIJAS TILTI” pabeidz būvniecības darbus un ekspluatācijā nodod estakādi Viļņā, Geležinio Vilko ielā

Satiksmei atklāta jaunā Geležinio Vilko ielas estakāde Viļņā. Tās celtniecības darbos ietilpa gandrīz 16 km inženiertrasu atjaunošana, turklāt vairāk nekā 80 procentu no tām atrodas zem zemes. Ceļu būvniecības darbus veica holdinga LNK Group divizionā LNK Industries ietilpstošais būvniecības uzņēmums AS “Latvijas tilti” kopā ar Lietuvas partneri uzņēmumu “Kauno keliai”.

Pati estakāde ir tikai neliela daļa no paveiktajiem būvdarbiem. Visvairāk darbu tika paveikts pazemē - tika rekonstruēti 16 km kanalizācijas un citu tīklu. Gar Neres upi tika ierīkots gandrīz kilometru garš velosipēdu celiņš, rekonstruēts 1121 metru garš ielas posms un ierīkota 177,5 metrus gara estakāde pagriezieniem uz Goštauto ielu. Darbus kā galvenais partneris veica AS “LATVIJA TILTI” kopā ar Lietuvas sabiedrību "Kauno keliai".

Foto: delfi.lt (T.Vinicko), Viļņa, Lietuva.

Saskaņā ar aprēķiniem katru dienu viaduktu varēs izmantot apmēram 16 000 automašīnu. Tas ir viens no svarīgākajiem Viļņas transporta mezgliem.

Viļņas pilsētas pašvaldības izsludinātajā konkursā par estakādes būvniecību uzvarēja AS „LATVIJAS TILTI” un Lietuvas sabiedrība „Kauno keliai”. Darbi ilga aptuveni  divus gadus un projekts, kura summa sastādīja gandrīz 9 miljonus eiro (31 miljonu litu), tika finansēts no ES, Viļņas pašvaldības un Lietuvas valsts līdzekļiem. Svinīgajā atklāšanā piedalījās Viļņas mērs Artūras Zuokas un Lietuvas satiksmes ministrs Rimants Sinkēvičs.

Par pilnsabiedrību LNK Industries Group

Pilnsabiedrību LNK Industries Group ir dibinājuši divi holdinga LNK Group uzņēmumi - AS LNK Industries un AS LATVIJAS TILTI.

AS LNK Industries specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā no A līdz Z. LNK Industries galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā. 

AS LATVIJAS TILTI ir viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas specializējas tiltu, ceļa pārvadu un tuneļu būvniecībā un rekonstrukcijā, kā arī jūras piestātņu un krasta stiprinājumu rekonstrukcijā un celtniecībā. Vairāk par AS Latvijas tilti: www.latvijas-tilti.lv

Papildu informācija:

Inga Domka
LNK Group sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
M. tālr.:+371 2563 9882
E-pasts: inga.domka@lnk.lv

Galerija