Ekspluatācijā nodots tilts pār Daugavu Jēkabpilī

Tilta pār Daugavu Jēkabpilī renovācijas darbus konkursa rezultātā veica uzņēmumu AS LNK Industries un AS Latvijas tilti izveidotā pilnsabiedrība LNK Industries Group, kas 2013. gadā uzvarēja Jēkabpils pilsētas pašvaldības organizētājā konkursā par esošā tilta pār Daugavu renovāciju.

Tilta, kas pēdējo reizi tika remontēts 1995. gadā, renovācija tika veikta posmā no Kurzemes ielas līdz Vienības ielai. Pilnsabiedrības LNK Industries Group pārziņā bija brauktuves un ietves seguma maiņa, tilta balstu remonts, laiduma konstrukcijas remonts, margu, barjeru un apgaismes stabu demontāža un jaunu uzstādīšana, notekcauruļu maiņa un tilta daļu krāsošanas darbi.

AS LNK Industries valdes loceklis Jevgenijs Locovs uzsver, ka ”remontdarbu rezultātā tika apturēta tilta tehniskā stāvokļa pasliktināšanās, novērsti ekspluatācijas laikā radušies defekti un bojājumi, kā arī nodrošināta būves ilgmūžība vēl vismaz 30-40 gadus.”

Tilts pār Daugavu Jēkabpilī tika uzbūvēts 1962./63. gadā, savienojot abas Daugavas krastu pilsētas (Krustpili un Jēkabpili) zem viena nosaukuma – Jēkabpils. Tilts tika uzcelts vecā tilta vietā, kurš nodrošināja dzelzceļa un autotransporta kustību starp abiem Daugavas krastiem, bet Otrā pasaules kara laikā tika nopostīts līdz pamatiem.

Par pilnsabiedrību LNK Industries Group

Pilnsabiedrību LNK Industries Group ir dibinājuši divi holdinga LNK Group uzņēmumi - AS LNK Industries un AS Latvijas tilti.

AS LNK Industries specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā no A līdz Z. LNK Industries galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā. 

AS Latvijas tilti ir viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas specializējas tiltu, ceļa pārvadu un tuneļu būvniecībā un rekonstrukcijā, kā arī jūras piestātņu un krasta stiprinājumu rekonstrukcijā un celtniecībā. Vairāk par AS Latvijas tilti: www.latvijas-tilti.lv

Papildu informācija:
Inga Domka
LNK Group sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
M. tālr.:+371 2563 9882
E-pasts: inga.domka@lnk.lv