Rīgas 1.slimnīcas rekonstruētais operāciju bloks ir aprīkots ar inovatīvām un mūsdienīgām tehnoloģijām

Pilnsabiedrība LNK Industries Partnership, veicot rekonstrukciju Rīgas 1. slimnīcas 8. korpusā, kas šonedēļ tika nodots ekspluatācijā, uzstādīja inovatīvas un mūsdienīgas tehnoloģijas.

Rekonstrukcijas darbus 8. korpusā LNK Industries Partnership pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma uzsāka pagājušā gada jūnijā. Rekonstrukcijas ietvaros tika izbūvētas jaunas elektroapgādes, ūdensapgādes un kanalizācijas, apkures, ventilācijas un aukstumapgādes, vājstrāvu sistēmas. Veikti ugunsdrošības inženiertīklu izbūves darbi.  

Jaunie elektroniskie vadības paneļi operāciju zālēs tagad ir skārienjūtīgi, un to programmatūra ļauj pieslēgt un regulēt, dažādas iekārtas, piem. operāciju zāles apgaisojamu, telpas temperatūru un mitruma rādījumus. Operāciju zāles ir aprīkotas ar HPL lamināta paneļiem, kuru pārklājums  BioCote samazina baktēriju līmeni līdz pat 99, 9%.

Foto: Lauma Kalniņa

„Rīgas 1. slimnīcas ēku komplekss ir uzskatāms par arhitektūras pieminekli, tādēļ esam gandarīti, ka mums tika uzticēta 8. korpusa rekonstrukcija. Projekta laikā bija jāveic telpu pārplānošana un jauna operāciju bloka būvniecība, iekļaujot tos esošajā ēkā, un tādējādi saglabājot ēkas vēsturisko izskatu un vizuālās detaļas. Abas 8. korpusa ēkas atradās neapmierinošā tehniskā stāvoklī, tādēļ visas komunikācijas tika pilnībā izbūvētas no jauna,” stāsta Artjoms Milovs, AS LNK Industries valdes priekšsēdētājs.

LNK Industries Partnership veica arī teritorijas labiekārtošanas darbus, kuros paredzētas transporta braukšanas, stāvvietu, gājēju un zaļās zonas. 

2012. gadā ekspluatācija tika nodoti divi LNK Industries rekonstruēti korpusi – 1. un 17. korpuss. 2013. gada oktobrī LNK Industries nodeva ekspluatācijā arī rekonstruēto 23. korpusu “Šarlotes poliklīniku”, kurā atrodas bērnu veselības centrs ar ģimenes ārstu praksēm, rehabilitācijas un ūdens dziedniecības nodaļu, stomatoloģijas nodaļu un citām.

Par AS LNK Industries

AS LNK Industries ir holdinga LNK Group uzņēmums, kas specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā. LNK Industries galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona konstrukciju un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā, tādējādi garantējot industriālo objektu būvniecību no A līdz Z. 

Papildu informācija:
Inga Domka
LNK Group sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
M. tālr.:+371 2563 9882
E-pasts: inga.domka@lnk.lv