Salu tilta renovācijas ietvaros tiek veikti apjomīgi betonēšanas darbi

Šobrīd tiek veikta Salu tilta betona konstrukciju pirmā izlīdzinošā slāņa betonēšanas darbi.

Pirmie tilta konstrukcijas izlīdzinošā slāņa betonēšanas darbi tiek veikti 216 m2 platībā, 45 metru garumā un kopumā tiks izmatots 24 m3 betona. Salu tilta renovācijas darbu 1. etaps norit veiksmīgi un līdz šim nekas neliecina, ka iepriekš noteiktais darbu apjoms vai termiņi tiks kavēti.

Kopumā tiltiem pār Daugavu un Mazo Daugavu 1. etapā paredzēts iebetonēt izlīdzinošo slāni 6130 m2 platībā. Šonedēļ uz abiem tiltiem kopā plānots veikt betonēšanas darbus 1800m2 lielā platībā. Paralēli šiem darbiem tiek veikti tilta pār Daugavu balstu apstrāde ar smilšu strūklu, kā arī novākti būvgruži abos krastos zem tilta pār Mazo Daugavu. Darbus 1. etapa ietvaros uz tilta brauktuves plānots pabeigt līdz 15. oktobrim, kad tiks ieklāta asfalta saistes kārta abiem tiltiem.

Autovadītāji aicināti būt saprotoši pret veicamajiem būvdarbiem, satiksmes sablīvējumiem un ierobežojumiem. Tāpat autovadītājiem lūgums ievērot noteikto braukšanas ātrumu būvdarbu zonā, jo darbiniekiem brauktuves šķērsošana jāveic vairākas reizes dienā un tā kļūst ļoti bīstama, ja šie ierobežojumi netiek ievēroti.

Par Salu tilta renovācijas projektu

Pilnsabiedrība LNK Industries Group 16.06.2014. noslēdza līgumu ar Rīgas domes Satiksmes departamentu par Salu tilta renovāciju. Paredzēts, ka projekts tiks pabeigts 74 kalendāro nedēļu laikā kopš līguma noslēgšanas, proti, 2015. gada novembrī. Noslēgtā līguma summa ir aptuveni 8,7 milj. EUR bez PVN. Vērienīgais renovācijas projekts paredz tiltu pār Daugavu un Mazo Daugavu brauktuvju demontāžu, esošo barjeru, tekņu, ietvju un margu demontāžu, hidroizolācijas un asfalta segas atjaunošanu, kā arī tilta apakšējā līmenī esošās gājēju un velosipēdistu zonas sakārtošanu kustībai pār tiltu sakārtošana un citus darbus.

Salu tilts pār Daugavu un Mazo Daugavu Rīgā tika būvēts no 1968. līdz 1976. gadam. Salu tiltu veido vairākas būves, tostarp 2 lielie tilti un 2 mazie tilti, 7 estakādes un divi gājēju un velosipēdistu tuneļi.