Klaipēdas ostā atklāts Baltijas valstīs modernākais kravu un pasažieru terminālis

Vakar Klaipēdā, klātesot Lietuvas republikas premjerministram, Klaipēdas Valsts ostas jūras direkcijas vadībai, kā arī holdinga LNK Group , AS LNK Industries un AS Latvijas tilti vadībai, svinīgi tika atklāts kravu un pasažieru terminālis, kas ir Baltijas valstīs modernākais šāda veida terminālis.

Multifunkcionālā termināļa celtniecību veica LNK Industries. Uzņēmums veica arī automatizētu ro-ro rampu, kas katra sver vairāk nekā 500 tonnu, izgatavošanu un uzstādīšanu.

Kā atklāšanas pasākumā norādīja Lietuvas republikas premjerministrs Aļģirdus Butkevičus, Centrālais Klaipēdas terminālis kļūs par svarīgu Klaipēdas ostas akcentu. Tā kā Klaipēda ik gadu piesaista arvien vairāk tūristu, tad jaunais terminālis ļaus uzlabot klientu apkalpošanu.

Centrālais Klaipēdas terminālis ļaus vienlaikus apkalpot 3 dažāda veida kuģus, proti, ro-ro, ro-pax un kruīza kuģus. Kopā gada laikā plānots pārkraut līdz pat 5 milj. tonnām kravu un apkalpot aptuveni pusmiljonu pasažieru.

LNK Industries veica kompleksus hidrotehniskās būvniecības darbus, izveidojot vairāk nekā 700 metru garu piestātni. Termināļa kopējā teritorija  pārsniedz vairāk nekā 25 tūkst. m2.

Pasākuma video ar informāciju krievu valodā aplūkojams šeit.