AS LNK Industries noslēgusi līgumu par divu tiltu būvniecību Igaunijā

AS LNK Industries noslēgusi līgumu ar Igaunijas Ceļu administrāciju par divu tiltu pie Tallinas robežas projektēšanu un būvniecību, kā arī citu infrastruktūras būvniecības darbu veikšanu. Noslēgtā līguma summa ir  4 088 888 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa. Projektu paredzēts īstenot nepilnu divu gadu laikā.

Uzņēmuma pārziņā būs arī abu veco tiltu, pār kuriem pašlaik tiek organizēta satiksme, demontāža, pagaidu tilta izveide, lai neietekmētu satiksmes plūsmu būvniecības laikā, ceļa vairāk nekā puskilometra garumā būvniecība, kā arī velosipēdu un gājēju ceļu vairāk nekā viena kilometra garumā izveide.

Abi jaunie tilti, kas tiks būvēti lielākā infrastruktūras attīstības projekta Igaunijā ietvaros, atradīsies uz autoceļa Tallina – Narva un aizstās iepriekšējos, kas būvēti 1948. gadā un 1966. gadā. Tā kā ilgās ekspluatācijas laikā tiltiem bija radies būtisks nolietojums, Igaunijas Ceļu pārvalde pieņēma lēmumu veikt jaunu tiltu būvniecību.

Piemērojoties pieaugošajai satiksmes plūsmai uz Tallinu un tuvumā esošajām ostas teritorijām, abiem jaunajiem tiltiem tiks palielināts braukšanas joslu skaits. Tiem būs trīs braukšanas joslas un viena rezerves josla, salīdzinot ar divām braukšanas joslām iepriekš.

„Izvēršot uzņēmuma darbību, šis ir pirmais AS LNK Industries pārstāvniecības Igaunijā infrastruktūras būvniecības projekts. Pēdējo gadu laikā esam aktīvi iesaistījušies dažādos projektos Lietuvā, piemēram, pasažieru un kravu termināļa Klaipēdas ostā, ceļa pārvada Viļņā un tilta pāri Nemunai būvniecībā. Jaunais projekts sniegs mums labu iespēju apgūt Igaunijas tirgus specifiku,” saka Artjoms Milovs, AS LNK Industries valdes priekšsēdētājs.


Par AS LNK Industries

AS LNK Industries ir holdinga LNK Group uzņēmums, kas specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā. LNK Industries galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona konstrukciju un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā, tādējādi garantējot industriālo objektu būvniecību no A līdz Z. Vairāk par AS LNK Industries: www.lnk-industries.lv