Ekspluatācijā nodots beramkravu terminālis Riga Bulk Terminal

Rīgas pilsētas būvvalde pieņēmusi ekspluatācijā beramkravu termināli Riga Bulk Terminal, kas atrodas Rīgas brīvostas teritorijā Kundziņsalā. Šī Baltijas valstīs modernākā beramkravu termināļa pirmās kārtas būvniecību un aprīkošanu ar tehnoloģiskajām iekārtām pēc SIA Riga Bulk Terminal pasūtījuma veica AS LNK Industries. Sadarbības līguma summa sastāda aptuveni 20 milj. eiro.

„Šis ir mūsdienīgākais beramkravu terminālis Baltijas valstīs, kura darbībā izmantoti inovatīvi tehnoloģiskie risinājumi, kas ļauj veikt sešu ļoti atšķirīgu beramkravu pārkraušanu, tostarp, graudu, jēlcukura un mālzemes. Vērtējot būvniecības procesu, Riga Bulk Terminal ir unikāls dažādu inženierrisinājumu dēļ, kas pirmo reizi īstenoti būvniecības praksē Latvijā, jo termināļa būvniecība veikta apbūves laukumā ar ļoti sarežģītiem grunts hidroģeoloģiskajiem apstākļiem,” saka Artjoms Milovs, AS LNK Industries valdes priekšsēdētājs.

Beramkravu termināļa Riga Bulk Terminal būvniecība tika sākta 2012. gada jūlijā. Tā sastāvā ietilpst trīs kravu transportēšanas tehnoloģiskās līnijas (divas iekraušanas un viena izkraušanas līnija). Pēc termināļa pirmās kārtas nodošanas ekspluatācijā, plānotais beramkravu pārkraušanas apgrozījums sasniegs vienu miljonu tonnu gadā.

AS LNK Industries šobrīd īsteno arī citus vērienīgus projektus ostās, piemēram, 12. piestātnes būvniecību (sadarbībā ar HOCHTIEF Solutions) Ventspils brīvostā, 1. muliņa demontāžu Ventspils brīvostā un divu piestātņu (Nr. 7 un Nr. 8) rekonstrukciju Klaipēdas ostā.

PAR AS LNK INDUSTRIES

AS LNK Industries ir holdinga LNK Group uzņēmums, kas specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā. LNK Industries galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona konstrukciju un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā, tādējādi garantējot industriālo objektu būvniecību no A līdz Z. Vairāk par AS LNK Industries: www.lnk-industries.lv