Rīgas 1. slimnīcā renovēts un modernizēts vēl viens korpuss

Rīga, 24.10.2013. Šodien, klātesot Rīgas 1. slimnīcas vadībai un ārstiem, Rīgas domes pārstāvjiem un AS LNK Industries vadībai, rīdzinieki tika iepazīstināti ar renovēto Rīgas 1. slimnīcas 23. korpusu jeb „Šarlotes poliklīniku”.

23. korpuss pēc renovācijas jau no šīs nedēļas darbojas kā bērnu veselības centrs un stomatoloģijas nodaļa.

Ēkas renovāciju, kā arī jaunas piebūves izveidi veica pilnsabiedrība LNK Industries Partnership.

„Daudzi rīdzinieki 23. korpusu atceras kā Rīgas 1. slimnīcas dzemdību nodaļu. Pagājušā gada nogalē uzsākām ēkas renovāciju, pielāgojot telpas jaunai izmantošanas funkcijai –bērnu poliklīnikai un ūdensdziedniecības nodaļai, kā arī stomatoloģijas nodaļai gan bērniem, gan pieaugušajiem. Rīgas 1. slimnīcas ēku komplekss ir uzskatāms par arhitektūras pieminekli, tādēļ esam gandarīti gan par to, ka mums tika uzticēta 23. korpusa renovācija, gan arī par darba rezultātu, tomēr visvairāk - par pirmo pacientu pozitīvajām atsauksmēm, ienākot renovētajā ēkā,” saka Artjoms Milovs, AS LNK Industries valdes priekšsēdētājs.

„Renovācijas laikā papildu tādiem neatņemamiem darbiem kā demontāža, iekštelpu apdare, divu liftu izbūve, kas ievērojami atvieglos pārvietošanos iespējas ēkā un hidroizolācijas maiņa, izveidojām arī jaunu piebūvi, kas ir labi redzama no Šarlotes ielas. Tajā atrodas reģistratūra, kā arī garderobe. Protams, ir padomāts arī par to, lai ēkā būtu viegli ir iekļūt cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem,” piebilst Artjoms Milovs.

Bērnu ūdensdziedniecības nodaļā izveidoti divi baseini – mazais baseins zīdaiņiem, kā arī lielais baseins bērniem no 1,5 gadu vecuma, kā arī kabineti ar zemūdens masāžu un Šarko dušu. Tāpat bērniem iekārtoti vairākas vingrošanas telpas un masāžas un fizioterapijas kabineti. Visu telpu interjerā ir izmantotas dzīvespriecīgas krāsas, lai mazo pacientu ārstēšanās procesu padarītu patīkamāku. Interjera projekta autore ir Rīgas domes ĪD Būvniecības pārvaldes Būvniecības projektu vadības nodaļas projektu vadītāja – arhitekte Līga Gaile.

Pašlaik PS LNK Industries Partnership veic arī 8. korpusa rekonstrukciju. Šo korpusu jau šovasar skāra būtiskas pārmaiņas - būvniecības procesā demontētas ēku starpsienas un jumts, lai pilnībā pārplānotu ēkas telpas. Pēc rekonstrukcijas 8. korpusā atradīsies moderns operāciju bloks ar sešām operāciju zālēm, kā arī intensīvās terapijas nodaļa. Tāpat korpusā būs sterilizācijas bloks, kurā instrumentus un materiālus sterilizācijai varēs ērti piegādāt ar atsevišķu liftu.

Par AS LNK Industries

AS LNK Industries ir holdinga LNK Group uzņēmums, kas specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā. LNK Industries galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona konstrukciju un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā, tādējādi garantējot industriālo objektu būvniecību no A līdz Z. Vairāk par AS LNK Industries: www.lnk-industries.lv