LNK Industries projektu vadītājs dalās pieredzē ar topošajiem nozares speciālistiem

Vakar, lai iedvesmotu jaunos Būvniecības fakultātes studentus un pastāstītu par savu pieredzi būvniecības nozarē, Rīgas Tehniskajā universitātē viesojās un lekciju pasniedza LNK Industries projektu vadītājs Roberts Trautmanis, kurš šogad konkursā „Gada Būvinženieris Latvijā 2012” tika apbalvots kā labākais projektu vadītājs.

Lekcijas laikā Roberts Trautmanis iepazīstināja studentus ar viņa vadībā esošo LNK Industries projektu – beramkravu termināļa „Riga Bulk Terminal” būvniecību - , kas „pusotra gada laikā no pludmalei līdzīgas teritorijas tapis par mūsdienīgu beramkravu termināli.” Lekcija neizpalika arī bez interesantām un vērtīgām atziņām par būvniecības projektu vadību, ko Roberts uzkrājis, ilgu gadu laikā strādājot gan Latvijā, gan Lielbritānijā.

Kā ikvienā nozarē, veicamajam darbam ir jāpatīk, viņš ir pārliecināts. Degsmei acīs un vēlmei darboties būvniecībā sākotnēji var būt pat nozīmīgāka par darba pieredzi, turklāt jaunajiem speciālistiem nevajadzētu baidīties uzsākt karjeru ar vienkāršākiem darba pienākumiem, jo labam projektu vadītājam ir jāzina visas būvniecības procesa nianses. „Piemēram, ja nepārzināsiet labi būvniecībā izvēlētos materiālus un to īpašības, tad kā gan ir iespējams vadīt visu projektu?,” topošajiem nozares speciālistiem vaicāja LNK Industries projektu vadītājs.

„Jebkurš objekts ir jāceļ kā priekš sevis – tad var garantēt augstu kvalitāti. Pēc šāda principa es arī vados ikdienā,” uzsvēra R. Trautmanis. Viņš ieteica pievērst uzmanību projekta dokumentācijai, gan veidojot regulāru saraksti ar pasūtītājiem, gan sakārtojot dokumentus saskaņā ar vadošajām kvalitātes vadības sistēmām. Ikdiena būvlaukumā nav iedomājama arī bez drošības nosacījumu ievērošanas un vairāku valodu zināšanām, jo projektos var nākties strādāt ar pasūtītājiem un apakšuzņēmējiem no ārvalstīm.

Darbs būvniecībā ir dinamisks un nereti pārsniedz birojos ierasto „no 9.00 līdz 17.00” darba laiku. Tādēļ, lai darbs radītu prieku, ir jāvelta laiks arī atpūtai un hobijiem, uzskata Roberts. Viņš pats kā savu spēka atgūšanas vietu ir izvēlējies mežu, kā arī gandrīz katru nedēļas nogali dodas uz Pāvilostu.

Lekciju RTU Būvniecības fakultātes studentiem rīkoja konkursa „Gada Būvinženieris Latvijā 2012” organizatori, aicinot piedalīties konkursa laureātus.