Rīgas 1. slimnīca saņem sabiedrības atzinību Rīgas arhitektūras skatē

Šodien, Pasaules arhitektūras dienā, mākslas muzejā „Rīgas Birža” tika apbalvoti arhitektūras sasnieguma skates „2013. gada galva Rīgas arhitektūrā” labākie objekti.

Rīgas 1. slimnīcai (Bruņinieku ielā 5), kas konkursā tika pārstāvēta ar divām 2012. gadā renovētām ēkām
– 1. korpusu (poliklīniku) un 17. korpusu (dienas aprūpes nodaļu un dienas stacionāru), tika piešķirta sabiedrības atzinība.

Abu korpusu renovāciju veica būvniecības un ražošanas uzņēmums „LNK Industries”. Renovācijas un interjera projekta autore ir Rīgas domes ĪD Būvniecības pārvaldes Būvniecības projektu vadības nodaļas projektu vadītāja – arhitekte Līga Gaile.

Rīgas 1. slimnīcas 1. korpuss (poliklīnikas), kura krāšņā un izgaismotā fasāde ir labi saskatāma no Bruņinieku ielas, ekspluatācijā tika nodots 2012. gada nogalē. Renovācijas laikā „LNK Industries” laikā veica lifta izbūvi ugunsdrošā šahtā un ratiņu pacēlāja ierīkošanu, nodrošinot vides pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslos, kā arī īstenoja ilggadējā jumta kārniņu seguma maiņu, iekštelpu apdari un attīrīja korpusa fasādi no pilsētas putekļu slāņa, vienlaikus saglabājot ēkas vēsturisko izskatu.

17. korpusa renovācija tika sākta 2011. gada nogalē, ēku nododot ekspluatācijā pagājušā gada vasarā. Ēkas renovācijas laikā „LNK Industries” veica būtiskas pārmaiņas ēkas iekšējā struktūrā, pārplānojot telpas un izbūvējot tās saskaņā ar renovācijas plānu. Tā kā 17. korpusā atrodas arī operāciju zāles, „LNK Industries” speciālisti ierīkoja īpašas ventilācijas un apgaismojuma sistēmas. Ēkā tika iebūvēti divi lifti, kā arī veikta fasādes attīrīšana un ārsienu siltināšana.

Arhitektūras darbu skatei, saskaņā ar nolikumu, bija iespējams pieteikt objektus, kas ekspluatācijā nodoti līdz 2012. gada 31. decembrim. Kopumā konkursam tika pieteikts 71 objekts, no kuriem 12, tostarp Rīgas 1. slimnīca, tika izvirzīti finālvērtēšanai. Konkursa žūrija, izvērtējot pieteiktos objektus, uzmanību pievērsta tādiem kritērijiem kā vides pieejamība, energoefektivitāte un dizains.

Rīgas arhitektūras skati jau kopš 2006. gada organizē pašvaldības aģentūra „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar pilsētas domes struktūrvienībām un partneriem. Tās mērķis ir rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā, kā arī popularizēt un izcelt sasniegumus Rīgas arhitektūrā, veicināt kvalitatīvas pilsētvides attīstību un apzināt arhitektu veikumu.


Par AS LNK Industries

AS LNK Industries ir holdinga LNK Group uzņēmums, kas specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā. LNK Industries galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona konstrukciju un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā, tādējādi garantējot industriālo objektu būvniecību no A līdz Z. Vairāk par AS LNK Industries: www.lnk-industries.lv