LNK Industries uzbūvētā Alojas Biznesa Centra ēka atzīta par energoefektīvāko Latvijā 2011. gadā

Žūrija uzteica A klases biroju centru arī kā ilgtspējīgāko ēku Latvijā.

Pēc konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011. gadā" rezultātiem abas balvas tika piešķirtas Alojas Biznesa Centram, kurš uzcelts LNK Properties (iepriekšējais nosaukums – iQ Projects) nekustamā īpašuma attīstības programmas ietvaros.

Biroju centrs, kura būvniecībā holdings LNK Group investēja aptuveni 20 miljonu eiro, tika atzīts par labāko nominācijā "Energoefektīvākā sabiedriskā ēka".

"2009. gadā, kad pēc divus gadus ilgas būvniecības Alojas Biznesa Centrs tika nodots ekspluatācijā, šāda līmeņa biroju centru – no tehniskā aprīkojuma un izmantoto inovatīvo risinājumu viedokļa – Latvijas tirgū nebija. Mēs esam pateicīgi Nordea bankai, kuras centrālais birojs atrodas Alojas Biznesa Centrā, par to, ka banka jau sākotnēji izvirzīja visaugstākās prasības attiecībā uz visiem šīs ēkas parametriem. Iegūtā balva par energoefektivitāti ir pelnīts mūsu ražošanas, būvniecības apakšvienības LNK Industries, kas strādāja sadarbībā ar arhitektu biroju Sarma & Norde un personīgi ar Visvaldi Sarmu, darba novērtējums," uzsvēra LNK Group valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs.

Holdinga vadība uzskata, ka ar laiku dažādas profesionālu savienību balvas varēs iegūt arī citas ēkas, kas tiek būvētas LNK Properties nekustamā īpašuma attīstības programmā.

Laika posmā no 2002. gada līdz 2012. gada jūlijam, realizējot LNK Properties programmu, uzbūvētas sešas dzīvojamās ēkas un septiņi komerciālie objekti (biroju un tirdzniecības centri, loģistikas parks).

Patlaban LNK Properties portfelī ir vairāk nekā 10 realizācijai sagatavotu projektu.

Par konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā"

Konkurss notiek otro gadu pēc kārtas. Tā organizētāji ir Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā arī specializētais žurnāls "Latvijas Būvniecība".

Par Alojas Biznesa Centru

Alojas Biznesa Centra, kas atrodas Rīgā, Alojas un K. Valdemāra ielas krustojumā, biroju telpu platība veido 10 000 kv.m. Vēl 5000 kv.m šajā ēkā aizņem Latvijā unikāla pazemes autostāvvieta trijos stāvos, kas paredzēta 180 automašīnām.

Alojas Biznesa Centrā tiek nodrošināta unikāla energoefektivitāte, kas ir apstiprināta ar attiecīgu valsts izdotu sertifikātu. Tas dod iespēju būtiski samazināt komunālos maksājumus nomniekiem. Visās Alojas Biznesa Centra telpās izmantots efektīvs, taču rets tehnisks risinājums Latvijā – dubultās grīdas sistēma.

Komunikācijas un gaisa sagatavošanas sistēma izvietota zem grīdas, līdz ar to iespējams regulēt nepieciešamo klimatu katras darba vietas robežās, kā arī elastīgi mainīt biroja plānojumu.

Visas biroju centra funkciju nodrošināšanas sistēmas uzrauga apķērīga programmatūra (t.s. Building Management System). Tā, piemēram, telpās spēj uzturēt optimālu temperatūras režīmu, apgaismojumu, automātiski regulē nepieciešamo saules aizsardzības žalūziju stāvokli utt.