Lauksaimniecības universitātes teritorijā izveidos modernu patversmi klaiņojošiem kaķiem

AS “LNK Industries” nākamā gada vasarā nodos Jelgavas Lauksaimniecības universitātes (turpmāk LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes Mazo Dzīvnieku patversmei jaunas, modernas, dzīvnieku vajadzībām piemērotas telpas 75 m2 platībā bez mājām palikušo kaķu izmitināšanai.

Izmantojot modernu moduļu telpu būvniecības sistēmu viens no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā AS “LNK Industries” izveidos modernu infrastruktūra klaiņojošo kaķu izmitināšanai, kas tiks nodota LLU īpašumā. Modernajās, kaķu izmitināšanai paredzētajās telpās tiks nodrošināti gan dzīvnieku izmitināšanai, gan kaķu mājas personālam piemēroti apstākļi. Līdz ar klaiņojošo kaķu izmitināšanu, ir izvirzīts uzdevums radīt maksimāli ērtus apstākļus dzīvniekiem un iespējami komfortablus apstākļus apmeklētājiem, kuri vēlas apskatīt kaķus, lai dotu tiem pajumti.

AS “LNK Industries” valdes loceklis Kaspars Ratkevičs : “Katrs no mums var dot savu artavu palīdzot kādam, kam tas ir vitāli nepieciešams. Reizēm vajadzīgs salīdzinoši neliels laika vai citu resursu ieguldījums, lai kāda dzīve būtiski mainītos uz labo pusi. Ikdienas skrējienā nedrīkstam aizmirst, ka palīdzība nepieciešama arī dzīvniekiem, kuri mūsu līdzcilvēku dēļ palikuši bez mājām. Mums jādod iespēja tiem atrast jaunas mājas un līdz brīdim, kas tas notiek, jānodrošina šiem dzīvniekiem atbilstošus dzīves apstākļus. Esam gandarīti, ka sadarbībā ar LLU šāda iespēja tiks nodrošināta Jelgavas apkaimē klaiņojošiem kaķiem, tādejādi atvieglojot jaunu māju meklēšanas procesu”.

Modernās kaķu patversmes būvniecībā tiek izmantota moduļu būvniecības sistēma, kas nodrošina iespēju īsā laika posmā izveidot nepieciešamās telpas, elastīgi pielāgojot gan telpu apjomu, gan to funkcionalitāti. Kopējās kaķu patversmes būvniecības izmaksas 50 000 EUR.