Atklāta jaunā premium klases ēka „Club Central Residence II” - Rīgas centru papildina jauns kvartāls

Svinīgā pasākumā atklāts jauns augstākās klases jeb premium klases dzīvokļu nams „Club Central Residence II”  Lāčplēša ielā 11, kas iezīmē jaunā kvartāla Baznīcas ielas posmā starp Lāčplēša un Ģertrūdes ielu, pabeigšanu. Rīgas centru ir papildinājusi izcila, moderna arhitektūra, kas  harmoniski sasaucas ar līdzās esošo vēsturisko apbūvi. Šis ir viens no lielākajiem un apjomīgākajiem projektiem Rīgas centrā gan jaunuzcelto un rekonstruēto namu skaita, kvalitātes, tehniskā nodrošinājuma un investīciju ziņā, gan arī kā augstvērtīgas arhitektūras papildinājums pilsētvidei. Galvaspilsētas centrālajā daļā pēdējā laikā nav tikuši attīstīti šādi - augstākajiem nekustamo īpašumu kvalitātes standartiem atbilstoši - projekti.

Būvniecības darbus „Club Central Residence II”  veica pilnsabiedrība  “LNK INDUSTRIES GROUP”, kas ir īstenojis daudzus vērienīgus projektus, tai skaitā uzbūvējis līdzās esošo pirmo „Club Central Residence” ēku.

AS „LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs: „Mūsu uzdevums uzbūvēt septiņu stāvu daudzdzīvokļu ēku ar pagrabstāvu Rīgas vēsturiskajā centrā bija diezgan izaicinošs, jo būvniecība norisinājās pašā Rīgas centrā, turklāt to sākām ar šajā vietā esošās vēsturiskās koka ēkas demontāžu. Objekta būvniecībā mēs visu realizējām stingrā saskaņā ar projektu. Katra detaļa, tehniskā nianse, apdares materiāli tika rūpīgi saskaņoti. Tas ir garš process un šāda veida objektam, kas ir elitāras klases dzīvojamā ēka, tas ir pašsaprotami. Vissarežģītākā procesa sastāvdaļa bija nulles cikla un virsbūves karkasa izbūve, jo šai jaunbūvei faktiski nebija būvlaukuma, bija grūti atrast vietu būvmateriālu glābāšanai un pat smagās tehnikas piebraukšanai. Taču ar to jau rēķinājāmies, jo Rīgas centrā nav viegli būvēt, bet ar labu darba organizēšanu tas ir paveicams. Turklāt mums bija lieliska pieredze būvējot pirmo „Club Central Residence” ēku, kas atrodas turpat blakus Baznīcas ielā. Tas bija saliedēts komandas darbs, kur koordinācija par izbūves risinājumiem notika starp mums kā ģenerāluzņēmēju, arhitektu, pasūtītāju un apakšuzņēmējiem. Tādēļ pateicoties skrupulozai darbu izpildei, ir tapusi izcila, modernās arhitektūras parauga ēka, kas priecēs ne tikai pilsētas iedzīvotājus, bet arī jaunos iemītniekus. Vēlos pateikt lielu paldies pasūtītājam, projekta autoriem, būvuzraugam un mūsu komandai, kas, neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem un dažādiem sarežģījumiem, savu darbu paveica kvalitatīvi un nežēlojot sevi strādāja no visas sirds.”

Lāčplēša un Baznīcas ielas stūrī no jauna uzceltā premium klases nama „Club Central Residence II” kopējā platība ir 3990 m²: tas ir 7 stāvu dzīvojamais nams ar pazemes autostāvvietu un komerctelpām 1. stāvā.  Namā ir 28 dzīvokļi. Ēkas fasāde pieskaņota gan kopējai Baznīcas ielas, gan arī jau projekta ietvaros tapušās pirmās ēkas – „Club Central Residence”  - estētikai, izmantojot līdzīgus arhitektoniskos risinājumus un tonalitāti, bet fasādes apdarē izmantotais stikls atstaro apkārtējo apbūvi un nodrošina maksimālu izgaismojumu, kā arī plašas, gaišas telpas iekšienē. Rudens toņos ieturētā koka tekstūra rada mājīgumu un sasaisti ar kādreizējo, vēsturisko koka apbūvi zemesgabalā un ar blakus ēkām, bet Lielvārdes jostas elementi sasaucas ar ielas nosaukumu Lāčplēša kontekstā, fasādē iekļauti arī līdzās esošās vecās Ģertrūdes baznīcas arhitektūras elementi. Arī interjera apdares materiāli un elementi izvēlēti mūsdienu augstākās klases komforta līmenim atbilstoši, lai organiski iekļautos ērtajā un komfortablajā dzīvokļu plānojumā.

Namā ir plaša, reprezentabla parādes ieejas halle (lobby) ar kamīnu. Nama unikālo identitāti papildina restaurēts vēsturiskais 19. gadsimta griestu gleznojums, kas bija saglabājies no iepriekšējās koka apbūves, un saskaņā ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas norādījumiem, izmantojot sarežģītu restaurācijas tehnoloģiju, tika integrēts ēkas lobby zālē. Ieejas vestibilā atrodas ēkas administrators (concierge).

Nama dzīvokļos, kas potenciālajiem pircējiem tiek piedāvāti ar pilnu apdari, izmantoti augstvērtīgi apdares materiāli, pasaulē vadošo ražotāju aprīkojums un moderni interjera priekšmeti. Grīdas klāj augstvērtīgs ozolkoka vai riekstkoka parkets, sanitārajās telpās un virtuvēs ir dizaina flīžu kolekcijas, sienas klātas ar dizaina tapetēm, augstvērtīgu krāsojumu un dekoratīvi finierētiem koka paneļiem. Sanitārajos mezglos uzstādīta pasaules labāko ražotāju santehnika un aprīkojums.

Rīgas centra kvartāla atdzimšanas projekts tika sākts 2013. gadā. Jaunajā kvartālā ietilpst arī pirmais AS “LNK Industries” būvētais 7 stāvu 20 dzīvokļu premium klases nams „Club Central Residence”, kura unikalitāte un atbilstība pasaules labākajiem projektu standartiem tika novērtēta ar starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas (FIABCI) prestižo starptautisko balvu Baltic Prix d’Excellence kā labākajam jaunajam projektam premium segmentā Baltijas valstīs.