Uzvar konkursā par Panemunes apvedceļa būvniecību Lietuvā

Holdinga LNK Group uzņēmuma AS Latvijas tilti un Lietuvas kompānijas Kauno keliai konsorcijs uzvarējis konkursā par Panemunes apvedceļa būvniecību Lietuvā. Paredzētā līguma summa ir 84,78 miljoni litu (17,3 miljoni latu) ar pievienotās vērtības nodokli. Pašlaik tiek gaidīts piedāvājums noslēgt līgumu.

„Šāda mēroga projekts ļaus AS Latvijas tilti vēl vairāk nostiprināt pozīcijas ārvalstīs, tostarp Lietuvā, kur uzņēmums pašlaik jau īsteno trīs projektus,” stāsta AS Latvijas tilti prokūrists Artjoms Milovs. „Tā kā mēs saskatām lielu uzņēmuma izaugsmes potenciālu tiltu un ceļa pārvadu būvniecībā Lietuvā, tad arvien aktīvāk iesaistāmies konkursos kaimiņvalstī. Nozīmīga loma šajā projektā ir stratēģiskai sadarbībai ar Kauno keliai,” piebilst Artjoms Milovs.

Panemunes apvedceļa būvniecība ir Lietuvas un Krievijas Federācijas kopprojekts. Tas paredz jauna tilta būvniecību pār Nemunu, kas veido Lietuvas robežu ar Kaļiņingradas apgabalu Krievijas Federācijā. Projekta ietvaros AS Latvijas tilti paredzēts veikt vairāk nekā 460 metrus gara tilta būvniecību, kā arī tilta estakādes un stiprinošās sienas būvniecību.

AS Latvijas tilti pašlaik Lietuvā veic trīs objektu būvniecību. Klaipēdas ostā uzņēmums kopš 2010. gada veic kravu un pasažieru termināļu būvniecību piestātnēs Nr.80 un Nr.81, kā arī pagājušajā gadā sāka divu piestātņu (Nr. 7 un Nr. 8) rekonstrukciju. 2012. gadā AS Latvijas tilti Viļņas centrā uzsāka Galežinio Vilko ielas rekonstrukciju.

Par AS Latvijas tilti

AS Latvijas tilti, holdinga LNK Group uzņēmums, kas ietilpst celtniecības un ražošanas grupā LNK Industries, ir viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas specializējas tiltu, ceļa pārvadu un tuneļu būvniecībā un rekonstrukcijā, kā arī jūras piestātņu un krasta stiprinājumu rekonstrukcijā un celtniecībā. 70 darba gadu laikā uzņēmums ir uzbūvējis vairākus tūkstošus tiltu un hidrotehnisku objektu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Uzņēmumam ir piešķirti Eiropas kvalitātes ISO 9001:2008 un vides vadības ISO 14001:2004 sertifikāti.


Par LNK Group
Holdings LNK Group dibināts 1988. gadā. Tajā ietilpst 18 uzņēmumi, kas darbojas trīs galvenajos virzienos: būvniecībā un ražošanā (LNK Industries), inženierijā (LNK Aerospace) un nekustamo īpašumu attīstībā (LNK Properties). Darbinieku skaits LNK Group uzņēmumos pārsniedz vienu tūkstoti.

 

Foto: Būvdarbi Klaipēdas ostā, kur AS Latvijas tilti pašlaik veic kravu un pasažieru termināļu būvniecību piestātnēs Nr.80 un Nr.81, kā arī divu piestātņu (Nr. 7 un Nr. 8) rekonstrukciju.