Rīgas vēsturiskajā centrā Strēlnieku ielā tiek celts dzīvojamais kvartāls „Lofts&Rosegold”.

Strēlnieku ielā 8, piedaloties projekta autoriem, apbūvētājiem un investoriem dzīvojamā kvartālā „Lofts&Rosegold” notika kapsulas ielikšanas svinīgā ceremonija. Projekta ģenerāluzņēmējs ir A/S “LNK Industries”, ar projekta attīstību nodarbojas kompānija „R.Evolution City”, kura pasludināja par pārdošanu uzsākšanu

Manēžas vēsturiskā ēka Strēlnieku ielā tiks saudzīgi atjaunota, savukārt blakus tiks uzcelta jauna daudzdzīvokļu ēka, kopā tās sastādīs dzīvojamu kvartālu Lofts&Rosegold. Kompānija - izstrādātājs „R.Evolution City” informē par daudzfunkcionālā dzīvojamā kvartāla Lofts&Rosegold „nulles cikla” pabeigšanu, kvartāls sastāv no restaurējamā arhitektūras pieminekļa neorenesanses stilā un jaunās daudzdzīvokļu ēkas.

Projekts Lofts&Rosegold atrodas Strēlnieku ielā 8, labiekārtotā teritorijā, kuras platība ir 3955 kvadrātmetri, un sastāv no divām ēkām – jaunās 7 stāvu daudzdzīvokļu ēkas un 4 stāvu arhitektūras pieminekļa. Jaunajā ēkā ir 75 dzīvokļi ar platību no 50,2 m2 līdz 171,4 m2, kuri atrodas 2.-7.stāvā. Ēkas 1.stāvā atradīsies komerciālās platības. Vēsturiskajā ēkā tiek paredzētas vairākas telpu izmantošanas koncepcijas: Loft tipa dzīvokļi vai komerciālās platības. Ēkas lobbi-halle ar platību 220 m2, griestu augstumu 4,20 m, kļūs par Lofts&Rosegold projekta sirdi un „hygge” dzīves filozofijas iemiesojumu.

Investīcijas Lofts&Rosegold projektā sastāda 19 miljonus EUR. Šobrīd tiek prognozēts, ka projekts tiks nodots ekspluatācijā jau 2020.gada sākumā. Projektu izstrādāja SIA „Arhis arhitekti” slavenā arhitekta Andra Kronberga vadībā.

Izstrādātāja kompānijas valdes priekšsēdētājs "R.Evolution City" Aleksejs Zagrebeļnijs uzsver, ka kompānija izstrādāja savu pieeju projektu izveidošanai: apvienojot pārdomātu koncepciju, bezkompromisa attieksmi pret tehniskiem risinājumiem un īpašu uzmanību pret iedzīvotāju vajadzībām komforta un miera ziņā. Apbūvētājs atzīmē, ka visi „Lofts&Rosegold” projekta tehniskie parametri, siltuma un energoefektivitātes risinājumi pārspēj Eiropas Savienības būvniecības normas un atbilst augstākām drošības prasībām. Piemēram, jaunās ēkas fasādei ir izvēlēts īpaši izturīgs keramikas materiāls, kuram piemīt pašattīrīšanās īpašības.

AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs uzsver projekta nozīmīgumu Rīgas pilsētvides attīstībā, kā arī ir pārliecināts par veiksmīgu būvniecības norisi: “Esam gandarīt, ka LNK Industries ir izvēlēts par ģenerāluzņēmēju šim objektam. Nav šaubu, ka jaunu projektu būvniecība sekmē pilsētas izaugsmi, stiprina tās tēlu un veicina potenciālo investoru interesi. Mums ir prieks par Rīgas Klusā centra attīstību un to, ka kvartāla Lofts&Rosegold ēku kompleksa būvniecība ir uzticēta mums. Uzņēmuma LNK Industries līdzšinējā pieredze civilbūvniecībā, tai skaitā Rīgas vēsturiskajā centrā, ir garants tam, ka drīzumā šajā vietā rīdzinieki un tās viesi ieraudzīs augstākajiem arhitektūras un būvniecības kvalitātes standartiem atbilstošas ēkas, kur vēsturiskās vērtības sasauksies ar inovatīviem 21. gadsimta risinājumiem.”

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold - ir spilgts divu dažādu laikmetu arhitektūras mākslas mijiedarbības piemērs, kurā vēsturiskai ēkai tiek atvēlēta dārgakmeņu loma, bet jaunajai – greznā, Lofts skaistumu izceļošā „rozā zelta” ietvara loma.

„Veidojot mūsdienu arhitektūras tēlus, kuri nākotnē var kļūt par 21.gadsimta mākslas pieminekļiem, mēs saudzīgi izturamies pret pilsētas vēsturi, tāpēc tika pieņemts lēmums saglabāt Lofts vēsturiskās ēkas sākotnējo izskatu, kura ir ierakstīta UNESCO mantojuma reģistrā. Lofts ēka ar ķieģeļa fasādi, kura ir apgreznota ar pilastriem, pusapaļiem arku logiem no grīdas līdz griestiem un dekoratīvām nišām, ar griestu augstumu apartamentos 5 un 6 metri, kļūs par Rīgas klusā centra vienīgajām dzīvošanas vietām „loft” stilā tā tīrajā izskatā. Savukārt ietvaram – jaunajai dzīvojamai ēkai Rosegold, kura turpina „hygge” dzīves stila filozofijas tēmu, mēs izvēlējāmies siltu rozā zeltu, kurš ļauj atklāt akmens mistiskās īpašības, ar kuru tas ir apvienots” – atklāj projekta koncepciju arhitekts Andris Kronbergs.