Svinīgā ceremonijā atklāja Mežaparka Lielās estrādes pirmo atjaunoto posmu

Svinīgā ceremonijā atklāja Mežaparka Lielās estrādes pirmo atjaunoto posmu, kas ietvēra jauna skatītāju laukuma izbūvi.

Atklāšanas ceremonijā piedalījās kultūras ministre Dace Melbārde, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs, arhitekti Juris Poga un Austris Mailītis, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, SIA “RERE Būve” valdes priekšsēdētājs Valdis Koks, AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs, SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, Dziesmu svētku Goda virsdiriģenti un citi vērienīgajā projektā iesaistītie institūciju pārstāvji.

“Mežaparka estrāde nav vienkāršs objekts, tā ir spēka un tautas rituālu vieta, kurā virmo neiedomājams saliedētības spēks. Tādēļ es esmu ļoti pateicīga būvniekiem par atbildīgo pieeju. Kad ēka ir pabeigta, latvieši tradicionāli aicina draugus un kaimiņus uz sālsmaizes pasākumu. Varam droši teikt, ka neviens sālsmaizes pasākums Latvijā nebūs bijis ar tik lielu viesu skaitu - jau pēc divām nedēļām šeit pulcēsies 16 500 dziedātāji un vairāk nekā 200 dejotāji, savukārt svētkus visos koncertos kopā klātienē varēs izbaudīt 80 000 skatītāju,” svinīgā ceremonijā akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs uzsvēra, ka šis projekts ir piemērs labai sadarbībai starp valsti, pašvaldību un būvniekiem. “Kaut arī šodien ir svētki, pabeigts ir tikai estrādes pirmais posms, un ir svarīgi darbu turpināt,” norādīja N.Ušakovs.

Pirmais posms ekspluatācijā tika nodots 7. jūnijā, kas bija par 11 dienām ātrāk nekā sākotnēji paredzēja noteiktie termiņi.

Pēc pārbūves Mežaparka estrādes iežogotā teritorija ir par aptuveni 50 000 kvadrātmetru lielāka nekā tagad, teritorijai sasniedzot 146 430 kvadrātmetrus. Koristu tribīnes uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem ar pagaidu koka tribīnēm tika paplašinātas par 2292 koristu vietām, tā kopā nodrošinot vietas gandrīz 10 000 koristiem. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība ir 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem līdzšinējo 23 000 sēdvietu vietā.

Līgums uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves par estrādes pirmā atjaunošanas posma darbiem, kas paredzēja jauna skatītāju laukuma izbūvi, tika parakstīts 2017. gada 20. aprīlī. Atjaunošanas darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica pilnsabiedrība “LNK, RERE”.