Svinīgā ceremonijā tiek atklātas Daugavas stadiona rekonstruētās tribīnes

Svinīgā ceremonijā tika atklāta rekonstruētā Rietumu tribīne un jaunās Dienvidu un Ziemeļu tribīnes, tādējādi noslēdzot pirmo vērienīgās Daugavas stadiona pārbūves projekta posmu, kura būvniecību veica PS “LNK INDUSTRIES Partnership”. Daugavas stadiona attīstības projekts ir viens no lielākajiem būvniecības projektiem Latvijā un līdz 2022.gadam paredz izveidot multifunkcionālu kultūras un sporta kvartālu.

Svinīgā atklāšanas ceremonija sākās ar īpašo viesu Ministru prezidenta Māra Kučinska, Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska, Kultūras ministres Daces Melbārdes, būvnieka LNK Group valdes locekļa Davids Lipkins, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidentes Inetas Radēvičas un Latvijas Futbola Federācijas prezidenta Kaspara Gorkša uzrunām un vēlējumiem Daugavas stadionam.

“Daugavas stadions kopš 1927.gadā ir bijis aculiecinieks daudziem vēsturiskiem panākumiem, leģendāru sportistu triumfiem un rekordiem, veidojot ap sevi īpašu atmosfēru. Vienlaikus tas kļuvis par mājvietu plašajai Latvijas dejotāju saimei, kas ar krāšņiem koncertiem priecē un sniedz saviļņojošas emocijas. Tāpēc ir liels gandarījums, ka Daugavas stadiona pirmo rekonstrukcijas kārtu izdevies paveikt plānotajos termiņos, iekļaujoties šim mērķim paredzētajā finansējumā,” teica Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

“Esmu gandarīts, ka Daugavas stadionā, neraugoties uz saspringto darba grafiku, esam izpildījuši visus darbus atbilstoši plānotajam. Izglītības, kultūras un sporta objektu celtniecības un renovācijas projektu īpatsvars mūsu valstī norāda uz veselīgu ekonomikas attīstību un pareiziem ieguldījumu akcentiem nākotnes attīstībā. Es tiešām ceru, ka šis un daudzi citi kultūras un sporta objekti turpinās piesaistīt jauniešus, lai stiprinātu mūsu sabiedrību,“ savu gandarījumu par paveikto pauda būvnieku PS “LNK INDUSTRIES Partnership” pārstāvis, holdinga  “LNK Group” valdes loceklis Davids Lipkins.

Daugavas stadiona rekonstrukcijas pirmais posms tika uzsākts 2017. gada aprīlī, kura ietvaros pilnībā atjaunota Rietumu tribīne un tās iekštelpas vairāk kā 5000 m2 platībā. Jaunais telpu plānojums iekļauj sportistu ģērbtuves, vairākas sporta un deju zāles, trenažieru zāli, fizioterapijas un medicīnas kabinetus, dopinga kontroles telpas, konferenču un izstāžu zāles, rekreācijas zonu, VIP telpas un mediju centru. Pārdomātā iekštelpu funkcionalitāte ļauj nodrošināt ne vien augstas kvalitātes treniņprocesu un rīkot starptautiska līmeņa sacensības vieglatlētikā un futbolā, bet vienlaikus izmantot telpas dažāda veida sporta un kultūras norišu vajadzībām ikdienā. Piebūvējot jaunās Dienvidu un Ziemeļu tribīnes, skatītāju sēdvietu skaits palielināts līdz 10 461 iepriekšējo 5560 vietā, tādējādi nodrošinot iespēju divreiz vairāk skatītājiem klātienē vērot Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkus, kas notiks jau šī gada jūlijā.

Jauno tribīņu virs zemes paceltā konstrukcija ļauj apmeklētājiem brīvi pārvietoties zem tribīnēm, būtiski atvieglojot kultūras un sporta pasākumu norisi. Pirmo reizi Daugavas stadiona vēsturē ir izbūvēts lifts, kas atvieglo pārvietošanās iespējas cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem.

Būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību veica PS LNK INDUSTRIES Partnership” par kopējo līguma summu 10 697 085.25 EUR, būvuzraudzību nodrošināja SIA “P.M.G.” būvuzraugi.