Daugavas stadionā tiek svinēti spāru svētki

Kultūras un sporta centrā „Daugavas stadions” svin spāru svētkus, iezīmējot simbolisku brīdi, kad tiek pabeigti apjomīgākie būvdarbi Rietumu tribīnes pārbūves un jauno tribīņu būvniecības procesā. Pārbūvi veic PS LNK INDUSTRIES Partnership un tā tiks pabeigta 15.maijā, lai jau jūlijā Daugavas stadionā notiktu viens no lielākajiem pasākumiem par godu Latvijas simtgadei - XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki.

Šobrīd noslēgumam tuvojas Rietumu tribīnes pārbūve, kā arī jauno - Ziemeļu un Dienvidu tribīņu būvniecība. Pārbūves rezultātā Daugavas stadionā ievērojami tiks palielināts skatītāju sēdvietu skaits, tas ir, pēc pārbūves Daugavas stadionā būs vairāk kā 10 000 sēdvietu. Veikta vērienīga ārējo inženiertīklu pārbūve, apgaismes stabu atjaunošana un izbūvēts jauns LED tablo. Pilnībā ir rekonstruētas Rietumu tribīņu iekštelpas, kas nodrošinās pilnvērtīgus treniņprocesus un starptautisku sacensību norises iespējas vieglatlētiem, futbolistiem un aktīviem sportot gribētājiem. Jaunais telpu plānojums iekļauj vairākas treniņzāles, trenažieru zāli, konferenču un VIP telpas, fizioterapijas, dopinga kontroles kabinetus un rekreācijas zonu. Pirmo reizi Daugavas stadiona pastāvēšanas vēsturē ir pieejams lifts, lai cilvēki ar kustību traucējumiem, māmiņas ar bērnu ratiem un vecākā gadagājuma cilvēki varētu nokļūt augšējā tribīņu zonā. Tāpat īpaši domāts par cilvēkiem ar kustību traucējumiem, nodrošinot brīvu pārvietošanos gan iekštelpās, gan visā Daugavas stadiona āra teritorijā.

Pateicoties mūsdienu būvkonstrukciju iespējām, Dienvidu un Ziemeļu tribīņu virs zemes paceltā konstrukcija ļaus apmeklētājiem brīvi pārvietoties zem tribīnēm, tādejādi būtiski atvieglojot kultūras un sporta pasākumu norisi. Vairāki tūkstoši Dziesmu un Deju svētku dalībnieku varēs operatīvi gan uziet, gan noiet no centrālā stadiona laukuma. Savukārt virs zemes paceltās tribīnes skatītājiem radīs ideālu stadiona pārredzamību. Šobrīd no institūcijām, kas veic būvniecības procesa pārraudzību, ir saņemti visi nepieciešamie atzinumi, lai Rietumu, Ziemeļu un Dienvidu tribīnes 15.maijā nodotu ekspluatācijā. Paralēli būvniecības noslēguma darbiem turpinās teritorijas labiekārtošanas darbi un objekta uzkopšana.

Daugavas stadiona komanda izteica lielu pateicību visiem būvniecības procesā iesaistītajiem speciālistiem – būvniekiem, projektētājiem, būvuzraugiem, sistēmu uzstādītājiem un citiem speciālistiem par milzīgo darbu, kas tika ieguldīts, lai 13 mēnešu laikā pilnībā veiktu tribīņu pārbūvi!

Līgums par Rietumu tribīnes būvprojekta izstrādi, būvdarbu veikšanu un autoruzraudzību ar PS “LNK INDUSTRIES Partnership” tika noslēgts 2016.gada augustā, savukārt, pēc būvprojekta izstrādes vērienīgie pārbūves darbi tika uzsākti 2017.gada aprīlī.

Pārbūve tiek īstenota projekta “Kultūras un sporta centra kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” (ID Nr. 5.6.1.0/17/I/00) ietvaros. Rietumu tribīnes pārbūve ir tikai pirmais projekta posms. Nākamie posmi ietver centrālā laukuma zāliena, skrejceliņu un vieglatlētikas sektoru rekonstrukciju, ledus halles, vieglatlētikas manēžas, multifunkcionālās halles, park&ride un privāto investīciju objektu būvniecību.

Projektu īsteno VSIA Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions” sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu. Projekts tiek finansēts no pieejamajiem ERAF līdzekļiem 37 550 530 EUR apmērā, ko papildina valsts budžeta līdzfinansējums 5 559 179 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 1 500 000 EUR, papildu valsts budžeta finansējums 1 080 605 EUR un privātais līdzfinansējums 1 729 004 EUR apmērā.