AS “LNK Industries” nodod ekspluatācijā vēsturisko namu Alberta ielā 5

Rīgas klusajā centrā, kas tiek uzskatīts par Rīgas jūgendstila apbūves pērli, AS “LNK Industries” nodod ekspluatācijā rekonstruēto un restaurēto dzīvojamo ēku Alberta ielā 5.

Nams Alberta ielā 5 slejas 22,8 m augstumā, tam ir 6 stāvi un kopējā stāvu platība 2932 m2. Rekonstrukcijas gaitā tika veikti vispārējie celtniecības un apdares darbi 3719 m3 apjomā, kas iekļāva gan ēkas fasādes un interjera restaurāciju, gan iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūvi. Dzīvojamās ēkas vienā spārnā pēc rekonstrukcijas atrodas grezni apartamenti platībā no 50 m2 līdz 90 m2, savukārt otrajā - studio tipa apartamenti.

“Esam gandarīti, ka mūra īres nams, kas celts 1900. gadā un līdz šim ir bijis ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, tostarp ilgu laiku bijis kā bieds daudzu rīdzinieku un pilsētas viesu acīs, piedzīvo savu renesansi. Pirms rekonstrukcijas uzsākšanas detalizēti tika izpētīti iespējamie inženiertehniskie rsinājumi, lai veicot rekonstrukciju, ēkas vēsturiskās vērtības sasauktos ar inovatīviem 21. gadsimta risinājumiem,” uzsver AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs.

Ēka, kas ir daļa no Rīgas pilsētas vēsturiskā centra, iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā, celta eklektisma stilā ar jūgendstilam raksturīgām iezīmēm. Līdz rekonstrukcijas sākumam tā bija ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, tostarp ilgu laiku bija kā bieds daudzu acīs, pateicoties rekonstrukcijai un restaurācijai, tā piedzīvoja savu renesansi. Pirms būvdarbu uzsākšanas detalizēti tika izpētīti iespējamie inženiertehniskie risinājumi, lai veicot rekonstrukciju, ēkas vēsturiskās vērtības sasauktos ar inovatīviem 21. gadsimta risinājumiem.  Rekonstrukcijas gaitā tika veikti vispārējie celtniecības un apdares darbi, kas iekļauj gan ēkas fasādes un interjera restaurāciju, gan iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūvi.

Dzīvojamās ēkas vienā spārnā pēc rekonstrukcijas atrodas grezni apartamenti, savukārt otrajā - studio tipa apartamenti. Rekonstrukcijas rezultātā ēka ir pieslēgta pilsētas inženierkomunikācijām. Tajā ir 3 jauni lifti, kur viens no tiem, lai saglabātu vēsturisko galvenās fasādes plānojumu, atrodas atsevišķi iekšpagalmā, bet 2 pārējie – sānu korpusos. Tāpat tika saglabāts nama vēsturiskais plānojums, respektīvi, ieeja apartamentos ir no galvenās kāpņu telpas.