Par ilgtspējīgāko ēku 2017 tika atzīts LNK Industries būvētais LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs Torņkalnā

Konkursā par ilgtspējīgāko ēku 2017. gadā tika atzīts Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs Torņkalnā, kura būvniecību veica pilnsabiedrība „LNK Industries Group”.

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskā centra ēka Konkursā ieguva 1. vietu nominācija „Ilgtspējīgākā ēka Latvijā 2017” - pasūtītājs Latvijas Universitāte, projekts “Sestais Stils”, būvnieks PS “LNK Industries Group”. Šajā nominācijā tika izvirzītas ēkas, kuras ekspluatācijā nodotas vismaz pirms gada un izturējušas vismaz vienu apkures sezonu.

LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra pirmās kārtas tehniskā projekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību veica pilnsabiedrība “LNK Industries Group”, kas tika izraudzīta iepirkuma procedūrā. Ēka tika nodota ekspluatācijā 2015. gada septembrī un tā ir Baltijā modernākā augstākās izglītības un zinātnes būve.

Konkursa „Ilgtspējīgākā ēka un projekts” mērķis ir meklēt un izcelt objektus, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, pietiekamā gaisa apmaiņas daudzumā. Ēkas būvniecībā jābūt izmantotiem videi un cilvēkam draudzīgi materiāli. Konkursa devīze – ilgtspējīgs =pārdomāts=pamatots.

Konkurss tiek organizēts jau piekto gadu pēc kārtas un tam ir  trīs nominācijas: “Ilgtspējīgākā ēka”, “Ilgtspējīgākais projekts”, “Ilgtspējīgākā studentu ideja”. Šogad kopumā tika saņemti 17 pieteikumi gan sabiedriskas ēkas, privātmājas, studentu idejas, gan ēku ieceres ar īpaši pārdomātiem risinājumiem un “zaļo tehnoloģiju” izmantojumu.

Galerija