Pasniegtas balvas par aizvadītā gada nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem Latvijā

Svinīgā apbalvošanas ceremonijā, kuras ģenerālsponsors šogad ir holdings “LNK Group”, godinot 2016. gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autorus un autoru kolektīvus Latvijā, tika pasniegtas “Gada balvas zinātnē 2016”.

No kopumā 50 pieteiktajiem projektiem Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) žūrija izvēlējās 11 nozīmīgākos sasniegumus un seši projekti saņēma LZA atzinības rakstus. Projekti pārstāv visdažādākās zinātnes jomas, un ikviens no tiem dod savu ieguldījumu gan sabiedrības intelektuālajā un garīgajā, gan arī ekonomiskajā attīstībā. “Gada balvas zinātnē 2016” pasniegšanas ceremoniju organizē Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Zinātnes fondu.

Savu īpašo balvu konkursā pasniedza arī holdingā “LNK Group” ietilpstošais uzņēmums akciju sabiedrība “LNK Industries”. Balva tika pasniegta par pētījumu “Lokanu magnētisko stīgu modelēšana un sintēze” balvu saņēma LZA akadēmiķis Andrejs Cēbers un Dr.phys. Kaspars Ērglis.

 “Mēs dzīvojam tehnoloģiju laikmetā, kurā dabas resursi vairs nav neapšaubāms pamats valsts ekonomikas uzplaukumam. Latvijas veiksmes stāsta know how pamats ir izglītība. Mūsu uzdevums un, sekojoši, arī neapgūtais valsts izaugsmes potenciāls ir panākt, lai Latvijā būtu pēc iespējas vairāk augsti kvalificētu cilvēku. Ar izcilu izglītību no bērnu dienām. Tikai tā starpvalstu konkurencē Latvija spēs piedāvāt nevis šodienas aktuālos risinājumus, bet tehnoloģiskos risinājumus rītdienai. Tad starpvalstu konkurencē mēs būsim pieprasīti kā ideju ģeneratori, augstas pievienotās vērtības projektu radītāji un mūsu speciālisti spēs veiksmīgi strādāt Latvijā, nodrošinot pamatu valsts uzplaukumam. “LNK Group” atbalsta un atbalstīs projektus, kuri veicina izglītības kvalitātes paaugstināšanu valsts mērogā, jo tā ir mūsu kopējā veiksmes atslēga,” savu izvēli atbalstīt Latvijas zinātni pamato holdinga “LNK Group” Padomes priekšsēdētājs inženierzinātņu doktors Aleksandrs Milovs.

Gada balva par nozīmīgākajiem sasniegumiem zinātnē tiek pasniegta kopš 2002. gada. Tai savus sasniegumus var pieteikt universitātes, institūti, zinātniskie centri, kā arī LZA locekļi. 

Galerija