Klaipēdā pabeigta estakādes pār Nemunas ielu būvniecība

Būvniecības uzņēmumi “Latvijas tilti” un “Kauno keliai” pabeiguši estakādes būvniecības darbus Klaipēdā, Nemunas ielā, ostas teritorijā. Uzsākot darbību, 330 metru garā estakāde savienos “Klaipėdos Smeltės” teritoriju un dos iespēju šajā ostas daļā strādājošajiem uzņēmumiem netraucēti iekļūt terminālī. Jaunā estakāde atbrīvos šo pilsētas daļu no sastrēgumiem, kas rodas ostā notiekošā kravu transporta un dzelzceļa satiksmes dēļ.

Tuvākajā laikā būvi novērtēs Valsts teritoriju plānošanas un būvniecības inspekcija, kas izdod būvniecības pabeigšanas aktu. Ticams, ka līdz oktobrim visas formalitātes tiks pabeigtas un estakāde būs nodota ekspluatācijā.

Estakādes ierīkošanu Klaipēdas valsts jūras ostas direkcija veica, īstenojot ostas infrastruktūras paplašināšanas plānu. Darbu vērtība sasniedza 4,1 milj. eiro (ieskaitot pievienotās vērtības nodokli).

“Esam gandarīti, ka projekts īstenots gludi un laikā, ka neradās nepieciešamība pēc neplānotiem vai papildu darbiem un cena palika tāda, kāda tika plānota. Estakādei vajadzētu ievērojami atvieglot satiksmi Nemunas un apkārtējās ielās, kuras līdz šim ātri nosprostojās pie dzelzceļa pārbrauktuves, — ar estakādes atvēršanu šīm problēmām vajadzētu izzust. Iedzīvotājiem tiks uzlabota arī ekoloģiskā vide,” saka Arvīds Vaitkus (Arvydas Vaitkus), Klaipēdas valsts jūras ostas direkcijas ģenerāldirektors.

“Estakādes būvniecība notika pēc ļoti saspringta grafika — precīzi pa minūtēm —, jo pavisam netālu visu laiku brauca vilcieni pa piecām dzelzceļa līnijām, bet dzelzceļa satiksmi ierobežot bija iespējams vien uz ļoti īsu laiku. Mūsu komanda ir spējīga strādāt ļoti organizēti un precīzi — plāniem un vēlmēm atbilstošu rezultātu mums palīdzēja sasniegt jaunāko tehnoloģisko risinājumu izmantošana un 74 gadu tiltu būvniecības pieredze. Ļoti patīkami, ka jaunā estakāde ne tikai stimulē ostas paplašināšanos, bet arī uzlabo dzīves apstākļus pilsētniekiem,” stāsta Aleksandrs Milovs, “LNK group”, kurai pieder “Latvijas tilti”, Uzraudzības padomes priekšsēdētājs.

Estakāde uzbūvēta mazāk nekā gada laikā — darbi būvlaukumā sākās pagājušā gada decembra beigās. Estakāde ar uzbrauktuvēm ir 330 m jeb vairāk nekā trīs futbola laukumu garumā. Konstrukcijai izmantotas 550 tonnu metāla, pārseguma ierīkošanai bija nepieciešami 3296 kubikmetri betona. Metāla pārseguma konstrukcijas ražotas “Latvijas tilti“ uzņēmumu grupas apakšnodaļās. Estakādes būvniecības laikā nācās izcelt un citā vietā ierīkot arī pa būvniecības teritoriju ejošos inženiertīklus.

Uzņēmumi “Latvijas tilti” un “Kauno keliai”, kas ierīkoja estakādi Nemuno ielā Klaipēdā, uzvarēja Klaipēdas valsts jūras ostas direkcijas rīkotajā atklātajā konkursā. Uzņēmumi piedāvāja mazāko cenu un pārspēja sešus citus konkursa dalībniekus. “Latvijas tilti” un “Kauno kelių” piedāvātā darbu cena bija par 27 % jeb par 1,54 milj. eiro mazāka nekā otrajā vietā palikušajam konkursa dalībniekam.

Galerija

Skatīt visu galeriju