Paraksta līgumu par Daugavas stadiona jauno tribīņu būvniecību

Šodien, 26. augustā, starp Kultūras un sporta centru „Daugavas stadions” un  pilnsabiedrību LNK INDUSTRIES Partnership ir parakstīts līgums par stadiona Rietumu tribīņu pārbūvi, inženierkomunikāciju sakārtošanu un teritorijas labiekārtošanu. Saskaņā ar līgumu LNK INDUSTRIES Partnership par EUR 10 697 085,25 izstrādās būvprojektu, īstenos būvdarbus un veiks projekta autoruzraudzību. 

Noslēgtais līgums paredz, ka būvdarbi ir jāpabeidz līdz 2018. gada 15. maijam, proti, pirms Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, palielinot stadiona skatītāju sēdvietu skaitu līdz 10 000. Paredzams, ka būvdarbi stadionā tiks sākti nākamā gada aprīlī, bet līdz tam tiks izstrādāts būvprojekts.

“Šodien parakstītais līgums ir īpaši svarīgs. Pirmkārt, tas paredz izbūvēt ļoti veiksmīgu stadiona tribīņu risinājumu gan kultūras, gan sporta pasākumu vajadzībām. Otrkārt, šis ir pirmais projektēšanas un būvdarbu līgums apjomīgajā Daugavas stadiona atjaunošanas projektā, kam laika gaitā sekos pārējās stadiona teritorijas apbūves projektēšanas un būvniecības darbi, lai līdz 2022. gadam pabeigtu iecerēto kultūras un sporta kvartāla daudzfunkcionālo apbūvi. Mums ir patiess gandarījums, ka jau pēc sešiem – septiņiem  gadiem gan svētku dalībnieki, gan sportisti, gan rīdzinieki un grīziņkalnieši varēs ikdienā izbaudīt visdažādākās sporta un atpūtas iespējas patiesi nacionālas nozīmes kultūras un sporta kompleksā,” saka Līga Lejiņa, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre.

Šodien noslēgtais līgums paredz pārbūvēt stadiona tribīni, izbūvējot divas sānu tribīnes, kas organiski ieskaus stadiona centrālo laukumu. Iecerēts, ka jauno tribīņu virs zemes paceltā konstrukcija ļaus cilvēkiem brīvi pārvietoties zem tribīnēm zemes līmenī. Tas būtiski atvieglos kultūras un sporta pasākumu norisi, piemēram, vairāki tūkstoši Dziesmu un Deju svētku dalībnieku varēs ātri gan uziet, gan noiet no centrālā stadiona laukuma. Savukārt virs zemes paceltās tribīnes netraucēs pārredzēt stadionu, kas ir vienlīdz būtiski gan kultūras, gan sporta pasākumiem. Tāpat tribīnēs būs speciāli izbūvētas vietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.   

“Jauno tribīņu projektēšanas un būvniecības sākums ir ļoti nozīmīgs solis stadiona attīstībā, taču jāuzsver, ka Eiropas fondu finansējuma nosacījumi neļauj kavēties ar pārējo iecerēto kultūras un sporta kvartāla objektu būvniecību. Jau šoruden izsludināsim konkursu par visas kvartāla teritorijas attīstības risinājuma izstrādi, kura ietvaros tiks izstrādāts kvartāla apbūves arhitektoniskais un funkcionālais risinājums, kā arī telpiskās attīstības vīzija visiem kvartāla jaunajiem objektiem,” saka Elmārs Martinsons, Kultūras un sporta centra „Daugavas stadions” valdes loceklis.

LNK INDUSTRIES Partnership tiesības īstenot šo būvniecības projektu ieguva konkursa rezultātā, kurā būvfirmas piedāvājums tika atzīts par saimnieciski izdevīgāko, ņemot vērā šādus kritērijus: zemākā cena, garantijas termiņš un garantijas laika apdrošināšanas summa.

“Mums ir veiksmīga līdzšinējā pieredze vairāku sabiedrisku objektu būvniecībā un rekonstrukcijā Rīgā, un uzņēmums ir apņēmības pilns realizēt minēto projektu, ievērojot augstākos kvalitātes standartus. No savas puses pieliksim visas pūles, lai līdz 2018. gada vasarā notiekošajiem Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem un Latvijas valsts simtgadei galvaspilsēta varētu lepoties ar vēl vienu sakārtotu kultūras un sporta pasākumu norises vietu. Kvalitāte, drošība un atbildība ir tas, ko ievērojam visos savu objektu būvniecības procesa posmos,” uzsver AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs.

Jau ziņots, ka stadiona attīstības risinājums paredz, ka līdz 2022. gadam stadionā tiks izbūvēti šādi sporta infrastruktūras objekti: vieglatlētikas arēna treniņu un sacensību vajadzībām, dabīgās zāles futbola laukums, bobsleja starta estakāde, vieglatlētikas iesildīšanās laukums treniņu norisei, vieglatlētikas manēža vieglatlētikas treniņiem un sacensībām, treka riteņbraukšanas un komandu sporta spēļu treniņiem, kā arī fitnesa, bodibildinga u.c. sporta veidu vajadzībām, multifunkcionāla halle basketbola treniņiem un sacensībām, kā arī citu komandu sporta spēļu sacensību norisei, ledus halle hokeja, daiļslidošanas un kērlinga treniņu un sacensību vajadzībām. Tāpat teritorijā ir plānota privāto investīciju objektu attīstība, paredzot telpas sportistu viesnīcai, mazumtirdzniecībai, birojiem un tādiem sporta veidiem kā cīņas sports, bokss, taekvondo, džudo u.c.

Projektu ievieš Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem ERAF līdzekļiem 40 191 396 eiro apmērā, ko papildinās valsts līdzfinansējums 7 092 600 eiro apmērā.

Projekta konsultanti SIA “Ernst & Young Baltic” ir aprēķinājuši, ka stadiona projekts līdz 2037. gadam nodrošinās aptuveni 63 miljonu eiro atdevi Latvijas ekonomikai. Nozīmīga būs arī projekta būvniecības izmaksu radītā pozitīvā ietekme uz ekonomiku.