Danske Banka piešķir LNK Industries garantijas līniju 15 miljonu apmērā

Danske Banka paplašinājusi sadarbību ar holdinga kompāniju LNK Group, piešķirot tās meitas uzņēmumam LNK Industries garantijas līniju 15 miljonu eiro apmērā. Bankas un koncerna sadarbība aizsākās pirms gada, līdz ar astoņu miljonu eiro garantiju līguma parakstīšanu uz pieciem gadiem ar tā meitas uzņēmumu Latvijas Tilti.

Danske Bankas vadītājs Raivis Kakānis norāda: "Esmu gandarīts par mūsu un LNK Group pirms gada aizsāktās sadarbības paplašināšanos. Tas liecina, ka bankas sniegtie finanšu risinājumi un kompetence ir attaisnojuši mūsu klienta uzliktās cerības. Uzņēmums ir uzvarējis vairākos konkursos par nozīmīgu infrastruktūras objektu būvniecību Latvijā un ārzemēs, un ar minēto garantiju līniju palīdzību palielinās savus ražošanas un eksporta apjomus. Tāpēc varam droši teikt, ka mūsu sadarbība veicinās arī Latvijas ekonomikas izaugsmi.”

LNK Group valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs norāda: "Holdings LNK Group jau sen un sekmīgi sadarbojas ar Danske Banku. Galvenā mūsu kopīgā darba veiksmes atslēga ir Danske Bankas spēja ar izpratni pieiet finansēšanas jautājumam, iedziļinoties konkrētās klienta vajadzībās. Lēmums paplašināt šo sadarbību mūsu meitas uzņēmuma LNK Industries finansēšanas ietvaros, tas ir vēl viens progresīvs solis  veiksmīgai sadarbībai, kura, mēs esam pārliecināti, turpinās veiksmīgi attīstīties.”

Par LNK Industries

LNK Industries ir holdinga kompānijas LNK Group meitas uzņēmums, kas specializējas visu veidu būvju un tehnoloģisko iekārtu projektēšanā, infrastruktūras objektu (hidrotehniskajā, tiltu un ceļa pārvadu) būvniecībā, industriālajā un civilajā būvniecībā, kā arī metāla un dzelzsbetona konstrukciju, transportēšanas un tehnoloģisko sistēmu ražošanā. LNK Industries sniedz ģenerāluzņēmēja pakalpojumus daudzfunkcionālu kompleksu projektu realizācijā Latvijā un ārvalstīs, tostarp termināļu būvniecībā no A līdz Z, kur tiek izmantotas visu LNK Group uzņēmumu jaudas.

Par LNK Group

Holdinga kompānija LNK Group dibināta 1988. gadā. Patlaban LNK Group ietilpst 18 uzņēmumi, kas darbojas galvenokārt trīs virzienos: inženierija, ražošana, kā arī celtniecība un nekustāmā īpašuma objektu attīstība. Darbinieku skaits pārsniedz vienu tūkstoti.

Par Danske Banku

Danske Banka ir Dānijā reģistrētās Danske Bank filiāle Latvijā. Danske Bank Group ir lielākā banka Dānijā un viena no vadošajām finanšu institūcijām Eiropā. Danske Bank Group ir plaši pārstāvēta 15 valstīs un tai ir 5 miljoni klientu, par kuru ērtībām ikdienā rūpējas aptuveni 21 000 bankas darbinieku.
Danske Bankas mērķis ir kļūt par savu klientu labāko lokālo partneri finanšu jautājumos. Bankas darbību raksturo kvalitatīvs serviss un individuāla pieeja katra klienta vēlmēm un vajadzībām.

Danske Bank Grupai ir piešķirti sekojoši reitingi:
Ilgtermiņa: Baa1 (Moody’s); A- (S&P); A (Fitch);
Īstermiņa: P-2(Moody’s); A-2 (S&P); F1 (Fitch).

Papildu informācijai:
Ieva Zauere
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Danske Banka
Tel: +371 29 485 726
E-pasts: ieva.zauere@danskebanka.lv
www.danskebanka.lv