Žurnāls "Latvijas būvniecība": Tiltu būvniecība kā augstā māksla

Žurnāla “Latvijas būvniecība” septembra un oktobra numura publikācijā “Tiltu būvniecība kā augstā māksla” aplūkota LNK Industries sastāvā esošā infrastruktūras objektu būvniecības uzņēmuma AS Latvijas tilti vēsture.

AS Latvijas tilti, kas veic kompleksu un vērienīgu industriālo un infrastruktūras projektu īstenošanu, šogad svin 70 gadu jubileju. Kā žurnālam stāsta LNK Industries valdes priekšsēdētājs un Latvijas tilti prokūrists Artjoms Milovs, ap 2000 AS Latvijas tilti uzbūvēto objektu klāstā ir hidrobūves, estakādes, tilti ar siju un kopņu konstrukcijām, dažāda garuma un izmēru viengabala dzelzsbetona tilti, vanšu tilti, standarta un nestandarta tilti dažādās pasaules vietās, tostarp visi pieci Rīgas tilti pāri Daugavai – Vanšu, Akmens, Dzelzceļa, Salu, Dienvidu tilts –, kam raksturīgi īpaši un unikāli risinājumi, tiem ir ne tikai praktiska, bet arī arhitektūras un kultūras vērtība pilsētvides ainavā.

Uzņēmums strādājis Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Angolā, Afganistānā, Vjetnamā, Jemenā, Moldovā un Turkmenistānā, kā arī šobrīd īsteno trīs projektus Lietuvā – prāmju termināļa būvniecību Klaipēdas ostā, termināļa rekonstrukciju (piestātņu Nr.7 un Nr. 8 rekonstrukciju) Klaipēdas ostā un ceļa pārvada būvniecību Viļņā.

Visa publikācija (latviešu valodā) aplūkojama šeit.