Portāls mergermarket.com: LNK Group apsver akciju sākotnējo publisko piedāvājumu kā iespēju, lai piesaistītu kapitālu

Starptautiskais finanšu portāls mergermarket.com, atsaucoties uz interviju ar LNK Group valdes priekšsēdētāju Artjomu Milovu, raksta, ka uzņēmums ir izskatījis sākotnējo publisko piedāvājumu, lai piesaistītu ievērojamu kapitāla apjomu, ja tas būs nepieciešams. Uzņēmums apsvēris šādu iespēju pāris gadu atpakaļ, tomēr tā šobrīd nav „aktīva ideja,” jo tā ir ļoti agrīnā stadijā, piebilda A. Milovs.

Sākotnējais publiskais piedāvājums varētu tikt izmantots, ja uzņēmums nespēs finansēt savus stratēģiskos plānus tādā veidā, kā dara to šobrīd – izmantojot iekšējos resursus un aizņēmumus. LNK Group varētu būt nepieciešami papildu resursi, lai piedalītos liela mēroga projektu īstenošanā, piemēram, Visaginas atomelektrostacijas būvniecībā Lietuvā vai ienākot Krievijas tirgū, viņš intervijā paskaidroja.

Tikmēr LNK Group attīstās, meklējot jaunas iespējas veikt arvien vērienīgākus un sarežģītākus celtniecības projektus, informē portāls. A. Milovs minēja divu piestātņu rekonstrukciju Klaipēdas ostā un kupolveida noliktavu būvniecību Riga Fertilizer Terminal kā dažus no jaunākajiem piemēriem.

Publikācijā aplūkota LNK Industries loma LNK Group attīstībā, norādot, ka apmēram 60-70% no holdinga apgrozījuma veido būvniecības un ražošanas uzņēmums LNK Industries, kas piedāvā tādus pakalpojumus kā projektēšanu, tehnisko uzraudzību, industriālo ēku, termināļu, hidrotehnisko objektu, kupolveidīgu noliktavu, tiltu, biroju un dzīvojamo ēku būvniecību, kā arī metāla un dzelzsbetona konstrukciju un transportēšanas tehnoloģisko sistēmu ražošanu.

Mergermarket.com publikācijā noradīti arī LNK Group finanšu rādītāji 2011. gadā un prognozes 2012. gadam. LNK Group apgrozījums 2011. gadā sasniedza 51 milj. eiro un tīrā peļņa sastādīja 1.7 milj. eiro. 2012. gadā uzņēmums paredz apgrozījumu 65 milj. eiro apmērā un tīro peļņu 3.7 milj. eiro apmērā.

Visa publikācija (angļu valodā) aplūkojama šeit.