Portāls db.lv: LNK Industries cels divus tiltus Igaunijā

Latvijas uzņēmums AS LNK Industries noslēgusi līgumu ar Igaunijas Ceļu administrāciju par divu tiltu pie Tallinas robežas projektēšanu un būvniecību, kā arī citu infrastruktūras celtniecības darbu īstenošanu.
Noslēgtā līguma summa ir 4 088 888 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa. Tiltu projektēšanu un būvniecību paredzēts veikt nepilnu divu gadu laikā.

Kompānija demontēs abus vecos tiltus, pa kuriem tagad notiek satiksme, uzcelt pagaidu tiltu satiksmes brīvai organizēšanai celtniecības laikā, pēc tam ielikt ceļu puskilometra garumā, kā arī veloceliņus un gājēju celiņus vairāk nekā kilometra garumā.

Abi jauni tilti, kurus tiek plānots uzcelt Igaunijas lielāka infrastruktūras attīstības projekta ietvaros, atradīsies uz autoceļa Tallina – Narva un aizstās iepriekšējos, kas būvēti 1948. gadā un 1966. gadā. Tā kā ilgās ekspluatācijas laikā tiltiem bija radies būtisks nolietojums, Igaunijas Ceļu pārvalde pieņēma lēmumu neveikt veco tiltu rekonstrukciju, bet būvēt jaunus tiltus.

Piemērojoties pieaugošajai satiksmes plūsmai uz Tallinu un tuvumā esošajām ostas teritorijām, abiem jaunajiem tiltiem tiks palielināts braukšanas joslu skaits. Tiem būs trīs braukšanas joslas un viena rezerves josla, salīdzinot ar divām braukšanas joslām iepriekš. „Tas ir pirmais infrastruktūras būvniecības projekts, ko īsteno AS LNK Industries pārstāvniecība Igaunijā. Pēdējo gadu laikā AS LNK Industries ir aktīvi iesaistījusies dažādos projektos Lietuvā, piemēram, pasažieru un kravu termināļa Klaipēdas ostā, ceļa pārvada Viļņā un tilta pāri Nemunai būvniecībā. Jaunais projekts sniegs mums labu iespēju apgūt Igaunijas tirgus specifiku,” saka Artjoms Milovs, AS LNK Industries uzņēmuma valdes pārstāvis.

Publikācija krievu valodā ir aplūkojama šeit.