Žurnāls "Latvijas Būvniecība": Ročestera-Rīga-Pāvilosta

Žurnāla „Latvijas Būvniecība” maija/jūnija numurā rubrikā „Būvpauze” par savu darba pieredzi un vaļaspriekiem stāsta AS „LNK Industries” projektu vadītājs Roberts Trautmanis.

Roberts Trautmanis šogad konkursā „Gada būvinženieris Latvijā 2012”, ko organizēja nozares žurnāli „Latvijas Būvniecība” un „Latvijas Architektūra”, ieguva pirmo vietu nominācijā „Gada projektu vadītājs 2012” par beramkravu termināļa Rīgas brīvostas teritorijā būvniecības darbu vadību.

"Jā, uz šo profesiju gāju apzināti. Iesākumā vēl interesēja arhitektūra, taču agrāk šajā profesijā lielākā darba laika daļa tika pavadīta, rasējot pie dēļa. Man tuvāk sirdij tomēr bija darbs ārpus biroja, turklāt celtniecībā vispār vairāk ir kustības un labāk var uzbaudīt, kā nesakārtotā vidē parādās jauni, skaisti objekti," par profesijas izvēli sarunā ar žurnālisti Daci Viti stāsta Roberts Trautmanis.

"Pašreizējā darbavieta ir AS "LNK Industries", kas uzticēja man vadīt beramkravu termināļa būvniecību. Precīzāk, tas ir "design&build" projekts. Celtnieki zina, ka dubultgrūtāk un komplicētāk ir, kad darbi vienlaikus noris gan pie projektēšanas (šajā gadījumā pārprojektēšanas), gan celtniecības. Šis ir ļoti nopietns projekts un liels izaicinājums profesionālajā ziņā, tāpēc paldies "LNK Industries" vadībai par to, ka uzticēja man šādu projektu. Un, protams, patīkami, ka šis darbs tika novērtēts ar žurnālu konkursa gada labākā projektu vadītāja balvu," par beramkravu termināļa būvniecības projekta vadību stāsta Roberts Trautmanis.

Publikācija latviešu valodā aplūkojama šeit.