Portāls db.lv: Beļģu ostu eksperti: minerālmēslu terminālis Rīgai ir ieguvums

Antverpene lepojas ar naftas ķīmijas rūpniecību; minerālmēslu terminālis Riga Fertilizer Terminal  Rīgai ir ieguvums, atzīst laikraksta “Dienas Bizness”aptaujātie beļģu ostu eksperti.

Antverpenē ir lielākais naftas ķīmijas rūpniecības klasteris Eiropā. Ostā darbojas lielākās šīs jomas kompānijas pasaulē, sarunā ar “Dienas Bizness” žurnālistu Egonu Muduli norāda Antverpenes ostas vēstnesis Kriss Hornārts, kurš apmeklēja Rīgu Beļģijas – Latvijas biznesa kluba organizētās beļģu uzņēmēju vizītes laikā.

“Ostā ir milzīgs minerālmēslu terminālis, piebilst Gosselin Group loģistikas daļas vecākais direktors un Latvijas Republikas goda konsuls Valters van Mehelens. Krievijas lielākais minerālmēslu ražotājs EuroChem pērn nopirka vācu BASF minerālmēslu termināli Antverpenē par 830 milj. eiro, vēstīja mediji. Tajā tiek ražots, piemēram, amonija salpetris, ko paredzēts pārkraut arī Kundziņsalā būvējamajā Riga Fertilizer Teminal (RFT), kas pieder SIA Rīgas Tirdzniecības osta (49%) un a/s Vienotā ķīmijas kompānija Uralhim meitas uzņēmumam Uralchem Freight Limited (51%),” raksta “Dienas Bizness”.

“Dienas Bizness” aptaujātie eksperti aplūko arī drošības jautājumu:  Kā atzīst V. van Mehelens, notikt var jebkas, taču līdz ar iespējamiem piesārņojuma riskiem nāk arī tik ļoti nepieciešamās darbavietas un tautsaimniecības ienākumi. Viņš komentē: "Mums ir tik daudz Eiropas normatīvo aktu saistībā ar bīstamām kravām! Es nevaru iedomāties, ka Rīgas ostā varētu atrasties kaut kas tāds, kas neatbilst visiem noteikumiem." Savukārt, apskatot iespējamos terorisma draudus, medijs norāda, ka tie tikpat labi attiecas uz lidostu drošību, kuru tuvumā atrodas lieli ātri uzliesmojošas degvielas krājumi.

Portāla publikācija latviešu valodā pieejama šeit.