Ventspilī top Zinātnes un Inovāciju centrs

Uzņēmums LNK Industries realizē mūsdienīgu un Latvijā vēl nebijušu projektu – Zinātnes un inovāciju centru. Projekts ar ES fondu atbalstu tiek īstenots Ventspils degradētajā teritorijā.

 

Jaunais Zinātnes un inovāciju centrs atradīsies 30 m augstajā un 8818 m2 plašajā mūsdienīgas arhitektūras stila ēkā, kuras fasādes apdare tiks veidota no vara un spoguļstikla. Projekta realizācijas rezultātā tiks labiekārtota un sakārtota publiskā, kā arī izveidota tūrisma un uzņēmējdarbības infrastruktūra. Tāpat tiks izveidots auto stāvlaukums, kurā paredzētas arī elektroauto uzlādes vietas, auto stāvvietas invalīdiem, vecākiem ar bērniem un autobusu stāvvietu zona. Tiks izveidota velo infrastruktūra, parks, rotaļu laukumi, atpūtas un citi elementi.

Savukārt Inovāciju centrā plānots attīstīt uzņēmējdarbību veicinošās aktivitātes, izveidot biznesa inkubatoru un universālas biroja telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam.

 

Būvdarbus LNK Industries uzsāka 2019. gada rudenī un tos plānots pabeigt līdz 2021. gada beigām. Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 19 miljoni eiro, no kurām ES fondu līdzfinansējums ir teju 15 miljoni eiro.